مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ مرداد در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 1 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 31 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 30 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 29 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 22 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 مرداد در جهانمهمترین رویدادهای تاریخی 20 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 19 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 18 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 16 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 12 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 11 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 10 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 9 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 8 مرداد رویدادهای تاریخی 7 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 6 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 مرداد در جهان / ویکی ووک

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ مرداد مصادف با ۱۰ آگست را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ مرداد

سال ۳۸۲

سلطنت شاپور سوم دوازدهمین شاهنشاه سلسله معروف ساسانی بعد از مرگ عموی وی اردشیر دوم معروف به اردشیر درازدست آغاز شد. در زمان او بار دیگر جنگ بین ساسانیان و رومیان بر سر ارمنستان آغاز شد كه منجر به تقسیم ارمنستان در ۱٤ ژانویه ۳۸٥ بین دو كشور گردید و قسمت شرقی كه وسیعتر بود به ساسانیان رسید.

سال ۸۳۰

اسكات اریژن، كشیش و فیلسوف معروف در قرن نهم میلادی در ایرلند متولد شد.

سال ۱٥۲۳

جنگ خونین میان طرفداران كلیسا با تاراج كنندگان پروتستان كه از روز ۲ ژوئن ۱٥۲۲ میلادی به غارت كلیساها پرداخته بودند، با شكست سخت غارتگران پایان یافت و در حدود ۱۰ هزار نفر از پروتستانها در این جنگ به قتل رسیدند.

سال ۱٦۷۸

ایالت وسیع پومرانی با وساطت و فشار لویی چهاردهم پادشاه فرانسه كه حامی سوئد بود به سوئدیها پس داده شد و پروس از كلیه دعاوی خود نسبت به این سرزمین صرف نظر كرد .


شاید دوست داشته باشید

حلبوب و خواص آن / ویکی ووکحلبوب و خواص آن

این گیاه که در طب سنتی به نام های حریف الاملس , خصی ھرمس , لیثور سطس , طفرہ معروف است، گیاهی است از خانواده Compositae، علفی، چند ساله و …


سال ۱۷۸۰

طوفان در حوزه کاراییب ۲۰ هزار تن را کشت.

سال ۱۷۹۳

فردیناند اول امپراطور اتریش در قرن نوزدهم در وین پایتخت آن کشور متولد شد. وی در سن ٤۲ سالگی بر مسند امپراطوری نشست و دوران فرمانروایی وی ۱۳ سال به طول انجامید.

سال ۱۸۲۲

قیام خونین و دامنه دار آزادیخواهان بلژیك برای جدا شدن از هلند و بدست آوردن آزادی و استقلال آغاز شد.

سال ۱۹۱۱

سون یاتسن رهبر چین ملی گرا، حکومت دست نشانده ژاپن در منچوری را سرنگون کرد.

سال ۱۹٤٤

در حدود ۸۰۰ کولی، اعم از زن و کودک از سوی نازیها در اردوگاه گاز آشوویتس خفه شدند.

سال ۱۹٤٥

نواحی شمالی سرزمین كره که تا قبل از شكست ژاپن متعلق به آن كشور بود به موجب تصمیماتی كه در كنفرانس پوتسدام و در ماه ژوییه ۱۹٤٥ گرفته شده بود به تصرف نیروهای ارتش سرخ شوروی درآمد و روسها تا مدار ۳۸ درجه كه كره را به دو نیم میكند مستقر شدند.

سال ۱۹٦۷

المپیک تابستانی توکیو اغاز شد.

سال ۱۹۷۰

فیجی مستقل شد.

سال ۱۹۸٦

سان سالوادور با زمین لرزه ای به قدرت ۷ ونیم ریشتر لرزید و به دنبال آن هزار و ٥۰۰ تن کشته شدند.

سال ۱۹۸۷

در فیجی جمهوری اعلام گردید.

سال ۱۹۹۷

طوفان در مکزیک ۲۰۰ تن را کشت.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ مرداد را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *