مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ تیر در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 22 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 12 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی ۴ تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 تیر در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ تیر مصادف با ۱۰ جولای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ تیر

سال ۱٥۱۳

پس از قریب به سیزده سال كه از تصرف میلان بدست لویی دوازدهم پادشاه معروف فرانسه میگذشت، در جریان جنگهای تاریخی معروف به جنگهای ایتالیا، این شهر توسط سربازان سویسی كه برای پاپ ژول دوم میجنگیدند آزاد شد .

سال ۱۷٤۱

سرزمین آلاسكا، توسط ویتوس برینگ، كاشف معروف دانماركی كشف شد.

سال ۱۷۷۸

پادشاه فرانسه در خلال انقلاب آمریکا علیه بریتانیا اعلام جنگ نمود.

سال ۱۷۹٤

پیروزی درخشان فلوروس در جریان جنگهایی كه انقلابیون فرانسه با سپاهیان اتریش در بلژیك میكردند نصیب سپاهیان انقلاب شد و سراسر بلژیك كه قبلا در تصرف فرانسه بود، بار دیگر به کنترل انقلابیون درآمد. این پیروزی سبب شد تا ملت كه بیم داشتند اصول انقلاب بر اثر حمله خارجیها از بین برود به فكر نابودی دیكتاتوری انقلابیون بیفتند و در نتیجه رژیم روبسپیر و دوره ترور عظیم پایان یافت.


شاید دوست داشته باشید

چگونه ناخن‌های سفید و براقی داشته باشیم؟ / ویکی ووکچگونه ناخن‌های سفید و براقی داشته باشیم؟

یکی از راه های ساده برای سفید کردن ناخن‌ها این است که یک مسواک که دیگر به کار نمی آید را بردارید. مقداری…

 


سال ۱۸۳٥

سید عظیم شیروانی، شاعر آذربایجانی در شهر شاماخی به دنیا امد.

سال ۱۸٦۸

برای اولین بار از راه تجزیه نور آفتاب به ساختمان كره خورشید پی برده شد و آن چه كه در این راه بشر را به شناختن ترکیب عناصر سازنده خورشید كمك كرد وسیله ای به نام اسپكتروسكوپ بود .

سال ۱۹۰۰

متروی پاریس افتتاح شد.

سال ۱۹۲۳

در استانبول دانشگاه جنگ افتتاح شد.

سال ۱۹۳۱

 خانم ایللی باینهوزن به عنوان اولین زن خلبان با هواپیما، سفر دور دنیا را آغاز كرد. این زن شجاع از اهالی آلمان امروزی بود. مسافتی كه وی پیمود ۳۱ هزار كیلومتر بود و هواپیمای باینهوزن این مسافت را در ۲۷٥ ساعت طی كرد. بعدها وی به یك سفر بزرگ دیگر دست زد که متاسفانه دیگر اثری از او بدست نیامد.

سال ۱۹٤۰

دولت ایتالیای فاشیست به رهبری بنیتو موسولینی به نفع آلمان نازی وارد جنگ دوم جهانی شد.

سال ۱۹٥۱

مذاكرات تاریخی میان مقامات سازمان ملل متحد و نیروهای كره شمالی، برای پایان دادن به جنگ كره كه از روز ۲٥ ژوئن ۱۹٥۰ میلادی با حمله كمونیستهای كره شمالی به كره جنوبی آغاز شده بود، شروع شد. در این مذاكرات نمایندگان آمریكا – انگلستان – كره شمالی – كره جنوبی – چین كمونیست و چند كشور دیگر شركت داشتند و روز ۲۷ ژوییه ۱۹٥۳ قرارداد پایان جنگ امضا شد.

سال ۱۹٦۲

آمریکا برای اولین بار ماهواره تله استار را روانه فضا کرد.

سال ۱۹۷۱

به دنبال وقوع کودتا علیه پادشاه مراکش در کشور جمهوری اعلام گردید.

سال ۱۹۹۱

بوریس یلتسین به ریاست فدراسیون روسیه انتخاب گردید.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ تیر را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

Kail

مسير موفقيت با محل هاى توقف کننده وسوسه انگيز بسيارى نقطه گذارى شده، متوقف نشو | تلاش، انگیزه و هدف گذاری می تواند انسان را به هر نقطه ای برساند،
به امید فردایی روشن 🙂

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *