مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 2 اسفند در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 اسفند در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 22 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 12 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 بهمن در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 بهمن در جهان رویدادهای تاریخی 1 بهمن مهمترین رویدادهای تاریخی 30 دی در جهان / ویکی ووک مهمترین رویدادهای تاریخی 29 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 22 دی در جهان / ویکی ووک مهمترین رویدادهای تاریخی 21 دی در جهان / ویکی ووک

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن مصادف با 24 ژانویه را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن

سال۴۱

کالیگولا، امپراطور روم که به خودکامگی و خونریزی مشهور است، توسط محافظان ناراضی خود کشته شد. نگهبانان سپس عموی کالیگولا، کلودیوس را امپراطور خود نامیدند.

سال ۷۶

پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس، امپراطور روم متولد شد.

سال ۱۶۶۷

معاهده تاریخی بردا میان انگلیس و هلند به امضا رسید و به موجب آن هلند تمام حقوق و مستعمرات خود در آمریکا را به انگلیس واگذار کرد.

سال ۱۶۷۹

کریستیان وولف، فیلسوف آلمانی متولد شد.

سال ۱۷۴۲

کارل هفتم امپراطور مقدس روم شد.

سال ۱۸۴۸

در کالیفرنیا طلا کشف شد و تب ده ساله طلا در آمریکا اغاز گردید.

سال ۱۸۶۲

بخارست، پایتخت رومانی شد.

سال ۱۹۲۴

نام شهر سنت پترزبورگ به لنین گراد تغییر یافت.

سال ۱۹۲۸

دزموند موریس، انسان‌شناس انگلیسی دیده به جهان گشود.

سال ۱۹۳۰

محمود فرشچیان مینیاتوریست شهیر اصفهانی به دنیا امد.

 

مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن در جهان / ویکی ووک

 


شاید دوست داشته باشید

پارکینسون چیست؟ / ویکی ووکپارکینسون چیست؟

بیماری پارکینسون اولین بار در سال ۱۸۱۷ توسط دانشمند بریتانیایی دکتر جیمز پارکینسون شناخته شد و به نام همین دکتر نیز نام گذاری شده است. این بیماری بیشتر در سن…


سال ۱۹۳۳

اصلاحیه بیستم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا تصویب شد.

سال ۱۹۳۹

مرگ‌بار زمین‌لرزه شیلی در چیلان رخداد.

سال ۱۹۴۶

ویشینسکی معاون کمیسر امور خارجه شوروی هر نوع دخالت را در اوضاع داخلی ایران انکار کرد.

سال ۱۹۴۷

استقلال کشور هند توسط مجلس موسسان این کشور اعلام گردید.

سال ۱۹۸۶

وویجر ۲ از مسافت هشت هزار کیلومتری اورانوس گذشت.

سال ۱۹۹۴

نخستین ماهواره ترک، با نام ترک ست یک، ۱۲ ثانیه پس از پرتاب در اقیانوس اطلس فرو افتاد.

سال ۲۰۰۳

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا به طور رسمی آغاز به کار کرد.

سال ۲۰۰۴

مریخ نورد فرصت بر سطح مریخ نشست.

سال ۲۰۱۱

مجید صباغ ایرانی، شاعر، متخلص به یالقیز در تبریز درگذشت.

 

مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن در جهان / ویکی ووک

 

سال ۲۰۱۱

بمب‌گذاری در فرودگاه دوموده‌دوو مسکو حداقل ۳۵ کشته و ۱۸۰ زخمی برجای گذاشت.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی 4 بهمن را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *