مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۷ تیر در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 22 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 12 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی ۴ تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 تیر در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۷ تیر مصادف با ۸ جولای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۷ تیر

سال ۱٥۱۳

جنگ تاریخی نووار كه در محلی به همین نام در ایتالیا میان فرانسویها و سپاهیان دولتهای متحد اروپا علیه آن كشور اتفاق افتاده بود با شكست سخت فرانسویها به پایان رسید.

سال ۱۷۰۹

جنگ تاریخی پولتاوا میان ۱۹ هزار سوئدی فرسوده و گرسنه با ٦۰ هزار سرباز روس تازه نفس كه به ۷۲ توپ مجهز بودند در كنار قلعه كوچك پولتاوا در روسیه آغاز شد و این جنگ، پایان دهنده منازعات سیاسی و نظامی روسیه و سوئد بود. فرماندهی روسها را پطر كبیر به عهده داشت و در اندك مدتی سوئدیها را قلعه و قمع كرد . جنگ پولتاوا سر آغاز نمایش قدرت روسیه در دنیا بود.

سال ۱۷۷۰

جنگ دریایی ناوگان امپراطوری عثمانی با نیروی دریایی امپراطوری روسیه در حوالی بندر ازمیر در محلی به نام خلیج چشمه اتفاق افتاد.

سال ۱۷۹۲

اولین سنگ بنای عمارت كنگره آمریكا یا كاپیتول كه از تماشاییترین و زیباترین بناهای ایالات متحده آمریكا محسوب میشود، گذاشته شد. کلنگ ساخت این ساختمان كه مركز سیاست آمریكا است توسط جورج واشنگتن رییس جمهور آمریكا زده شد.

سال ۱۸۰۷

همزمان با قرارداد تاریخی معروف به تیل سیت میان تزار آلكساندر اول امپراطور روسیه و ناپلئون بناپارت امپراطور فرانسه، قرارداد دیگری میان روسیه و فرانسه به امضاء رسید كه به پیمان “اتحاد و امپراطوری” معروفست. به موجب این پیمان، روسیه و فرانسه تعهد كردند كه در همه جا یار و مددكار یكدیگر باشند و در صورت حمله هر كشور خارجی به كشور آنان به كمك یكدیگر برخیزند. این قرارداد روز ۲٤ ژوئن ۱۸۱۲ لغو شد.


شاید دوست داشته باشید

ویروس نیپا چیست؟ / ویکی ووکویروس نیپا چیست؟

این ویروس اولین بار در سال ۱۹۹۹ هنگام شیوع در خوکداری های مالزی گزارش داده شد و چون این گزارش در شهر نیپای مالزی داده شده است از همین رو به این اسم نامگذاری شده است. منشا این بیماری…

 


سال ۱۸۲۹

شهر ارزروم ترکیه به اشغال نیروهای روس درامد.

سال ۱۸۳۳

معاهده خونكار ایسکیله سی كه از سنگینترین معاهدات میان امپراطوری عثمانی و یك كشور بیگانه بود، در محلی به همین نام میان روسیه و عثمانی به امضاء رسید .به موجب این معاهده، روسیه متعهد شد كه در مقابل حملات هر كشور بیگانه، به كمك سلطان عثمانی بشتابد.

سال ۱۸٥۳

دریادار كومودور پیری، افسر نیروی دریایی آمریكا به فرماندهی یك ناوگان جنگی وارد خلیج توكیو شد و به این ترتیب به دنبال تهدید شدید این دریانورد آمریكایی دروازه های ژاپن كه تا آن تاریخ به روی همه ممالك جهان بسته بود باز شد . این تحول سود تجاری بزرگی را برای آمریکا به همراه آورد.

سال ۱۸۹۱

تجاوز سپاهیان مسلح فرانسه به سرزمین گینه آغاز شد.

سال ۱۹۳۷

پیمان سعداباد میان ترکیه، ایران، عراق و افغانستان به امضاء رسید.

سال ۱۹٤۸

یک یوفو در منطقه روزول واقع در شهر نیومکزیکوی آمریکا سقوط کرد.

سال ۱۹۸۲

صدام حسین رییس جمهوری وقت عراق هدف یک سوءقصد نافرجام قرار گرفت.

سال ۱۹۹۷

کشورهای جمهوری چک، مجارستان و لهستان به پیمان ناتو دعوت شدند.

سال ۲۰۰۳

یک هواپیمای متعلق به خطوط هوایی سودان سقوط کرد و به دنبال ان ۱۱۷ سرنشین آن کشته شدند.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۷ تیر را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *