با چه ورزش هایی از گردن دردهای پشت میز جلوگیری کنیم؟

با چه ورزش هایی از گردن دردهای پشت میز جلوگیری کنیم؟ / ویکی ووک

زندگی خیلی از آدم ها در پشت میزهای کوچک و بزرگ خلاصه می شود و زمان های زیادی را در طول روز پشت میزهای خود سپری می کنند، اما چیزی که بیشتر در طولانی مدت به چشم می آید بوجود آمدن بیماری های متعدد و آثار مخرب ناشی از این پشت میز نشینی ها مانند بیماری های عضلانی و اسکلتی است. اما بهره گیری از حرکات نرمشی و تمرین های اصلاحی و استفاده ازمیز و صندلی های استاندارد و متناسب با ارگونومی بدن، اثر تخریبی را کم می کند که در ادامه این بخش به ورزشها و نرمش هایی برای پیشگیری و درمان گردن دردهای پشت میز می پردازیم.

علت گردن دردهای پشت میز

 

با چه ورزش هایی از گردن دردهای پشت میز جلوگیری کنیم؟ / ویکی ووک

 

گردن دردهای پشت میز بسیار شایع هستند و می توانند علت های متعددی داشته باشند. بسیاری از گردن دردهای پشت میز از ضعف عضلانی نشات می گیرند که در این صورت باید درصدد تقویت عضلات گردن با ورزش ها و نرمش هایی که در ادامه می پردازیم، پرداخت. بسیاری از کارمندانی که دچار کمر درد، گردن درد و دست درد ناشی از نشستن مداوم پشت رایانه  و تایپ کردن طولانی هستند، مشکلشان ناشی از کم تحرکی و ضعیف بودن عضلاتشان است .. اما بعضی دیگر از دردهای ناحیه گردن می تواند علل های مختلفی مانند

  • فشارهای آرتروز
  • التهاب های مفاصلی
  • اختلالات دیسکی
  • مشکلات استخوانی
  • و….

داشته باشد که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه شود تا میزان آرتروز و یا شدت اختلالات مختلف را سنجیده و به درمان آن بپردازد، همچنین در این میان نباید از تاثیر ورزش کردن هم غافل ماند.


شاید دوست داشته باشید

حلبوب و خواص آن / ویکی ووکحلبوب و خواص آن

این گیاه که در طب سنتی به نام های حریف الاملس , خصی ھرمس , لیثور سطس , طفرہ معروف است، گیاهی است از خانواده Compositae، علفی، چند ساله و …

 


ورزش های مفید برای گردن دردهای پشت میز

تقویت و کشش عضلات گردن، کتف، شانه ها، کمر و لگن برای پشت میزنشینان اصولی دارد. ساعت ها نشستن پشت رایانه، بعضی عضلات را کوتاه و بعضی را ضعیف می کند و به نوعی تعادل عضلانی را برهم می زند. چرا که بعضی عضلات مستعد کوتاهی و برخی مستعد ضعف و خمودگی هستند، بنابراین هر 45 دقیقه یا یک ساعت باید از پشت میز بلند شد و در محیط اطراف یا بیرون محل کار چند قدمی را برای استراحت و مقابله با خستگی های نواحی درگیر طی کرد و به عضلات استراحت داد تا از حالت سکون پشت میز تغییر پیدا کنند.

برای پیشگیری از گردن دردهای پشت میز، باید عضلات ناحیه گردن و شانه را بخوبی تقویت کرد و این کار می تواند با نرمش های روزانه و حرکات کششی زیر انجام گیرد:

 

با چه ورزش هایی از گردن دردهای پشت میز جلوگیری کنیم؟ / ویکی ووک

 

  • دست ها را قفل کنید و به سمت بالا و طرفین بکشید.
  • شانه ها را به سمت عقب ببرید و کتف ها را به هم نزدیک کنید
  • پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید، سپس هر دو شانه را به سمت بالا حرکت دهید و بعد آهسته به جای اول برگردانید.
  • دست را بر روی پیشانی گذاشته و با سر خود به دست فشار بیاورید و اینکار را برای پشت سر هم انجام دهید.
  • دست راست را در سمت راست سر گذاشته و با سر خود به دست فشار بیاورید و این کار را با دست چپ هم انجام دهید.

منابع: زندگی سلام


پیمان غیاثی نیانویسنده :

پیمان غیاثی نیا

درباره نویسنده : مجری ویکی اسپرت

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

3 دیدگاه در “با چه ورزش هایی از گردن دردهای پشت میز جلوگیری کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *