داستان انگیزشی شماره ۵۰ – لک لک‌های عاشق

داستان انگیزشی شماره 50 - لک لک‌های عاشق / ویکی ووک

متاسفانه این روزها شاید وفاداری کلمه غریبی شده است و خیلی در خانواده ها دیده نمی شود. در این داستان، که داستان واقعی هم می باشد، داستان دو لک لک عاشق را میخوانیم تا وفاداری و عشق را از دو لک لک بیش از بیش یاد بگیریم. در ادامه شما را دعوت میکنم تا داستان انگیزشی شماره ۵۰ را باهم بخوانیم.


حدیث روز

امام باقر عليه ‏السلام :
المؤمنُ أصْلَبُ مِن الجَبلِ، الجَبلُ يُسْتَقَلُّ مِنه، والمؤمنُ لا يُسْتَقَلُّ مِن دِينِه شَيءٌ؛

مؤمن از كوه سخت‏تر است. از كوه كم‏ مى ‏شود اما از دين‏ مؤمن چيزى‏ كاسته نمى ‏گردد.


متن داستان انگیزشی شماره ۵۰

لک لک های عاشق

 

داستان انگیزشی شماره 50 - لک لک‌های عاشق / ویکی ووک

 

به گزارش خبرگزاري مهر، با فرارسيدن بهار، “رودان” لك لك نر همانند سالهاي گذشته امسال نيز پس از طي يك مسير ۱۳ هزار كيلومتري از آفريقاي جنوبي به كرواسي بازگشت تا همسر بيمار خود را كه “مالنا” نام دارد ملاقات كند. مالنا، لك لك ماده اي است كه به سبب يك جراحت قديمي قادر نيست مهاجرتي تا اين حد طولاني را انجام دهد.

“استيپان فوكيك” زيست شناسي كه از سال ۱۹۹۳ به درمان لك لك ماده مي پردازد در اين خصوص توضيح داد: “رودان هر سال براي ديدن جفت خود به كرواسي باز مي گردد و در طول تمام اين سالها به مالنا وفادار بوده است. اين پنجمين سال پياپي است كه شاهد اين منظره بوده ام.” يك بال مالنا در سال ۱۹۹۳ توسط چند شكارچي زخمي شد و به اين ترتيب اين لك لك ماده براي هميشه از پرواز باز ماند.


شاید دوست داشته باشید

چرا بازی Ghost of Tsushima دیر معرفی شد؟ / ویکی ووکچرا بازی Ghost of Tsushima دیر معرفی شد؟

بعد از انتشار بازی InFamous First Light در سال ۲۰۱۴ دیگر خبری از ساکر پانچ نبود و خیلی ها فکر کردند که بین این تیم و سونی مشکلاتی بوجود آمده است، و خیلی ها گمان بر این بردند که دلیل این تاخیر در معرفی همین اختلافات بوده است اما

 


در ان سال ماجراي عشق “رودان و مالنا” مورد توجه بسيار زياد خبرنگاران و علاقه مندان قرار گرفته و به همين دليل صدها نفر براي ثبت لحظه ديدار اين زوج عاشق در دهكده “برودسكي واروس” در شرق كرواسي گرد هم آمده بودند اما “رودان” بدون توجه به اين افراد مستقيما به سوي آشيانه، در جايي كه مالنا انتظار او را مي كشيد پرواز كرد.

اين زيست شناس كروات اظهار داشت: “ساير لك لكها به صورت جفت جفت ظرف پنج شش روز آينده به آشيانه هاي خود باز مي گردند درحالي كه “رودان” اولين لك لكي است كه به مقصد مي رسد چون “مالنا” در خانه بي صبرانه انتظار او را مي كشد.” به گفته اين محقق، همانند پنج سال گذشته ظرف دو ماه آينده چهار پنج جوجه لك لك متولد خواهند شد و “رادون” وظيفه آموختن پرواز به آنها را به عهده خواهد گرفت، چون “مالنا” قادر به انجام آن نيست.

سپس با فرا رسيدن زمستان، جوجه ها با پدر خود به سوي آفريقاي جنوبي پرواز مي كنند، درحالي كه “مالنا” تا بهار آينده در انتظار بازگشت “رودان” وفادار خود در آشيانه خواهند ماند.

به آسمان بهاری می نگرم و چشمان منتظر خدا…

که به هر بهانه در انتظار من نشسته است.

او انتظار  عشق را به مالنا آموخته است.

آیا به من هم وفاداری را یاد می دهد؟

خدایا! بهار فرصت خوبی است….

خدا همیشه با ماست ❤️

به امید فردایی روشن 🙂

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *