سنجد و خواص آن

سنجد

سنجد مواد با ارزش فراواني دارد از جمله اولئين، استئارين، لينول و…. در ميوه سنجد اسيد هاي آلي و گلوکوزيد کرستين يافت مي شود.اين میوه حاوي ويتامين هاي K،B،A،E و C است.جالب است بدانيد در هسته سنجد ۱۷نوع آمينواسيد يافت مي شود.از ديدگاه طب سنتي اين ميوه به دليل داشتن تانن براي درمان بيماري ها موثر است.

درباره سنجد

 

سنجد

 

گیاهی درختی است که در آب و هوای معتدل می‌روید.

برگ‌های باریک ومخملی شکل ومیوه‌هایی قهوه‌ای رنگ وخوراکی داردکه از هسته آن درتهیه برخی داروهااستفاده می‌شود.

این درخت، در مناطق گوناگون ایران به نام‌های دیگری می‌نامند؛ در کردستان آن را «سرین چک»، در آذربایجان «ایده- ایکده» در اطراف تهران «پستانک» و در اصفهان «غبیده بادام» گفته می‌شود. در کتب سنتی با نام‌های «چوب‌دانه، نُقد، بُل» نام برده شده‌است. این درخت را می‌توان به فراوانی در شهرستان‌های جنوب خراسان و قهستان و منطقه اقلید دید.

این درخت، در مقابل سرمای سخت زمستان مقاوم است،لیکن گرمای شدید تابستان را نمی‌پسندد. شکل برگ این درخت شبیه برگ درخت بید و زیتون، دراز، کرک‌دار، براق و متناوب می‌باشد. پشت برگ‌ها نقره‌ای‌فام و دارای دمبرگ کوتاه است. میوه سنجد سته خوراکی است با مزه تقریباً ترش، شیرین و کمی گس به شکل بیضوی، گوشت‌دار، شبیه زیتون به رنگ زرد نارنجی مایل به قرمز. سنجد از نظر غذایی کم‌کالری و طبیعت آن سرد و خشک و یبوست‌آور است. سنجد یکی از مواد هفت گانه سفره هفت سین ایرانیهاست.

خواص سنجد

 

سنجد

 

برگ این درخت و میوه‌های خشک آن قابض (یبوست آور ) است. از گل‌های آن جهت معطر ساختن بعضی لیکورها استفاده می‌شود. جوشانده برگ درخت سنجد خاصیت جمع‌کنندگی و ضد اسهال دارد و داروی خوبی برای اسهال کودکان است. همچنین دارای خواص زیر است:

  • از پوست این درخت ماده شيميايي استخراج مي شود.
  • طبيعت اين ميوه بنا به نظر حکماي سنتي سرد و خشک است.
  • تحقيقات انجام شده روي ميوه درخت، نشان مي دهد که حاوي ترکيبات ضد ويروسي است. از اين ميوه براي درمان عفونت هاي گوش و سرماخوردگي استفاده مي شود.
  • فلاوانوئيد موجود در سنجد به شل کردن عضلات کمک مي کند.
  • اين ميوه غني از کلسيم است و براي پوکي استخوان، مفيد است.
  • گل درخت، طبيعت گرم وخشک ومعطردارد. جوشانده يادم کرده آن براي بيماري هاي دماغی وزخم هاي ريوي وتنگي نفس مفيداست.
  • معده وکبدراتقويت ميکند. از عصاره گل سنجدبراي تقويت ورشد مو استفاده مي شود.عرق شکوفه آن ضدنفخ و براي معده مفيداست.

به امید فرادیی روشن.

منابع : ویکی پدیا

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *