مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۰ تیر در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 22 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 12 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی ۴ تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 تیر در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۰ تیر مصادف با ۱۱ جولای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۰ تیر

سال ۱٥٥۷

سباستیان كابو، دریانورد و مكتشف برجسته ایتالیایی در قرن شانزدهم میلادی چشم از جهان فرو بست.

سال ۱۷۳٤

جنگهای شش ماهه لهستان كه برای از بین بردن استانیسلاس لكزینسكی پادشاه جدید الانتخاب لهستان از روز ۱۸ فوریه ۱۷۳٤ میلادی آغاز شده بود، با پیروزی دو امپراطوری نیرومند اتریش و روسیه كه مخالف سلطنت لكزینسكی بودند، پایان یافت.

سال ۱۸۰۰

لوی یكی از برجسته ترین معماران و آرشیتكتهای فرانسه در قرن هجدهم میلادی پس از ٦٥ سال زندگی، چشم از جهان فرو بست.

سال ۱۸۱۳

هانری بسمر، صنعتگر و مخترع معروف انگلیسی در قرن نوزدهم میلادی، در شهر چارلتون قدم به عرصه وجود گذاشت. بسمر فرزند یك روستازاده بود ولی تحصیلات خود را در رشته مهندسی به پایان رسانید و بعدها برای توسعه تولیدات آهن و فولاد و چدن، كوره های بلند ذوب فلزات را كه به كوره های بسمر معروف است اختراع كرد.


شاید دوست داشته باشید

قارچ دنبلان و خواص آن / ویکی ووکقارچ دنبلان و خواص آن

این گیاه قارچی است کروی شکل و مانند غده که معمولا در زیر خاک رشد میکند، پوسته ی خارجی آن ناصاف و زگیل‌دار است، از نظر ابعاد…


سال ۱۸٥۹

کتاب “داستان دو شهر” اثر جاودانی چارلز دیکنز منتشر شد.

سال ۱۸۹٥

برادران لومیر تکنولوژی فیلم را به دنیا معرفی کردند.

سال ۱۹۰۹

حملات نیروهای مشروطه طلب در این روز كه مصادف با روز ۲۲ جمادی الثانی سال ۱۳۲۷ هجری قمری بود برای سرنگون كردن سلطنت محمدعلی شاه قاجار، به تهران آغاز شد.

سال ۱۹٤۷

پیمان مودت میان ترکیه و آمریکا امضاء شد.

سال ۱۹۷٥

در شینان پایتخت چین باستان، ٦ هزار مجسمه سرباز جنگی کشف شد. گفته می شود که هیچ یک از این سربازان از نظر چهره به سرباز دیگر شبیه نیست.

سال ۱۹۹٥

شبه نظامیان صرب تحت رهبری راتکو میلادیچ، ۸ هزار مرد و نوجوان پسر مسلمان را در شهر سربرنیتسا تنها به جرم مسلمان بودن، در بوسنی هرزه گوین به قتل رساندند.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۰ تیر را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *