چگونه رنگ موی طبیعی درست کنیم؟

رنگ موی طبیعی

رنگ کردن مو به روش مادربزرگهایمان و با مواد طبیعی ترکیباتی دارد که با آشنایی با انها شاید دیگر به سراغ استفاده از رنگهای شیمیایی نروید و خودتان در خانه با این ترکیبات عالی برای سلامت موهایتان آرایشگر خود شوید. هرچند استفاده از رنگ موی شیمیایی  نتیجه فوری می دهد اما در دراز مدت باعث کدری، خشکی ،ریزش و مشکلات دیگر مربوط به مو می شود. علاوه بر آن رنگ های شیمیایی به پوست سر نیز آسیب می رساند. بهترین جایگزین رنگ های شیمیایی، رنگ های طبیعی است که از گیاهان تهیه می شود. در ادامه با طریقه ی درست کردن رنگ موی طبیعی با برخی از گیاهان آشنام می شویم.

تهیه رنگ موی طبیعی با گیاهان

قهوه سیاه

قهوه دم کنید و بگذارید خنک شود.به مو بمالید و کلاه یک بار مصرف پلاستیکی روی سر بکشید و بگذارید نیم ساعت بماند.این کار را هفته ای دوبار تکرار کنید تا سریع تر نتیجه بگیرید.

 

رنگ موی طبیعی

 

حنا

 استفاده از حنا یکی  از قدیمی ترین روش های رنگ کردن مو است و رنگ حنا متفاوت است .بی رنگ آن به عنوان نرم کننده عمل می کند.حنا نه تنها مو را رنگ می کند بلکه مرطوب نیز نگه می دارد.

گل بامیه

 برگ های گل بامیه را در آب جوش دم کنید، از صافی رد کنید و  بگذارید خنک شود. به مو بمالید تا رنگ طبیعی مو برگردد و مو را تغذیه کند.


شاید دوست داشته باشید

اقونیطون

اقونیطون و خواص آن

اقونیطون گیاهی است چندساله، به بلندی یک متر و دارای گونه‌های متعددی که در برخی گونه‌ها بلندی آن از یک متر هم تجاوز می‌کند.

 


چای سیاه

چای را با پوست درخت گیلاس بجوشانید وبه مو بمالید؛ این کار را تا زمان به دست آوردن  درجه رنگ مشکی دلخواه ادامه دهید.

 

رنگ موی طبیعی

ریواس

ریواس را با آب بجوشانید و از صافی رد کنید.صبح روز بعد با آن مو را بشویید. آب چغندر قرمز و هویج:شاید دوست داشته باشید یک هاله ای از قرمز روی مو داشته باشید.آب گرفته شده چغندر قرمز و هویج را به مدت نیم ساعت روی مو بگذارید و سپس بشویید.

مریم گلی و رزماری

 هر دو را در آب بجوشانید و از صافی رد کنید و به مو بمالید . در صورت استفاده منظم نتیجه خوبی می دهد و مو مشکی خواهد شد.

به امید فردایی روشن

منابع: زندگی سالم

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *