دلیل خشکی های صبحگاهی در بدن چیست؟

دلیل خشکی های صبحگاهی در بدن چیست؟ / ویکی ووک

بدن انسان در طول سال ها درگیر بیماری ها و عارضه های متفاوتی می شود، یکی از این عارضه ها خشکی بدن است، در مطالب قبل خشکی پوست و خشکی پوست در فصول مختلف را بررسی کردیم، در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که خشکی های صبحگاهی که بدن دچار آن می شود به چه دلیلی است.

دلایل خشکی های صبحگاهی در بدن

یکی از دلایلی که بدن در طول زندگی دچار خشکی ها می شود بیماری ها است، با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است، نشان می دهد که بیماری آرتروز روماتوئید یکی از مهمترین علائم خشکی بدن است. آرتروز دارای علایم هشداردهنده متعددی است. معمولاً افراد مبتلا به این بیماری از علایمی نظیر قرمزی، گرما، تورم و درد مفاصل و کاهش شدت حرکت مفاصل درگیر با بیماری رنج می برند.

 

دلیل خشکی های صبحگاهی در بدن چیست؟ / ویکی ووک

 


شاید دوست داشته باشید

چگونه دمنوش عناب درست کنیم؟ / ویکی ووکچگونه دمنوش عناب درست کنیم؟

عناب را شسته و خیس کنید سپس هسته آن را بیرون آورده و میوه خرد شده را داخل یک قوری ریخته و آب با دمای ۸۰ درجه سانتی گراد به آن اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت…

 


حال یافته های جدید نشان می دهد خشکی صبحگاهی بدن یکی از شایع ترین موارد شکایت بیماران مبتلا به آرتروز و روماتیسم است. از این رو خشکی صبحگاهی بدن که بیش از 30 دقیقه به طول انجامد، می تواند نشانه آرتروز باشد. به گفته محققان، خشکی بدن، به ویژه هنگام بیدارشدن از خواب در زمان صبح یا بعد از نشستن پشت میز یا رانندگی با خودرو برای مدت طولانی، نشانه آرتروز است. خشکی بدن به هنگام صبح اگر بیش از یک ساعت به طول انجامد، دلیل خوبی برای مراجعه به پزشک است. خشکی بدن می تواند متفاوت باشد و از خشکی انگشت ها تا بی حرکتی نسبتاً کامل بدن را شامل شود. حتی بیماران ممکن است اوایل صبح با درد از خواب بیدار شوند.

از مهمترین دلایل خشکی بدن عبارتنداز:

  • داشتن تحرک فیزیکی روزانه
  • اضافه وزن
  • رژیم غذایی نامناسب یا نداشتن خواب خوب
  • ورزش روزانه (حتی پیاده روی همراه با تکان دادن دست ها) شیوه مناسبی برای ترشح آندورفین در بدن
  • حرکت خون و کمک به خروج سموم از بدن است.

آیا شماهم دچار این خشکی های بدن می شوید؟ بنظ شما دلیل اصلی آن چیست؟ لطفا نظرات خود را از طریق کامنت برای ما ارسال کنید.

به امید فردایی روشن 🙂

منابع: زندگی سلام

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *