مهمترین رویدادهای تاریخی ۵ شهریور در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 6 مهر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 مهر مهمترین رویدادهای تاریخی 5 مهر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 مهر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 مهر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 مهر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 مهر در جهان رویدادهای تاریخی 31 شهریور رویدادهای تاریخی 30 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 29 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 شهریور در جهان رویدادهای تاریخی 27 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 26 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 شهریور در جهان رویدادهای تاریخی 23 شهریور رویدادهای تاریخی 22 شهریور رویدادهای تاریخی 21 شهریور رویدادهای تاریخی 20 شهریور رویدادهای تاریخی 19 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 18 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 16 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 12 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 شهریور در جهان رویدادهای تاریخی 6 شهریور مهمترین رویدادهای تاریخی 5 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 شهریور در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۵ شهریور مصادف با ۲۷ آگست را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۵ شهریور

سال ۳۲٦

پایتخت امپراطوری روم به شهر جدیدی كه به فرمان كنستانتین امپراطور روم در نواحی غربی امپراطوری آن روز روم ساخته شده بود منتقل شد. این پایتخت به نام خود امپراطور كنستانتینوپول نامیده شد كه بعهدها به قسطنطنیه مبدل شد و بعد از آن كه این بندر به تصرف تركان عثمانی درآمد، به نام استانبول معروف شد.

سال ۱٥۱۹

كاترین دومدیسی یكی از نامورترین زنان قرن شانزدهم میلادی در فلورانس قدم به عرصه وجود گذاشت. او دختر لوران مدیسی فرمانروای معروف فلورانس بود.

سال ۱٦۲۷

رابرت بویل فیزیسین بزرگ انگلیسی، در شهر به نام لیسمور متولد شد. وی تحت سرپرستی و راهنمایی پدرش كنت كرك كه از علمای درجه اول انگلستان محسوب میشد، تحصیل كرد و در رشته فیزیك شهرتی همپایه شهرت پدر بدست آورد و قوانینی در فیزیك به نام خودش وضع كرد.

سال ۱۷۷٦

اولین شكست بزرگ انقلابیون آمریكا از سربازان انگلیسی در بروكلین اتفاق افتاد و در این شكست در حدود یك سوم مجموع نیروهای انقلابیون آمریكا از بین رفتند.


شاید دوست داشته باشید

‌‌داستان انگلیسی راپونزل بخش آخر داستان انگلیسی راپونزل بخش چهارم داستان انگلیسی راپونزل بخش سوم داستان انگلیسی راپونزل بخش دوم داستان انگلیسی راپونزل بخش اولداستان انگلیسی راپونزل بخش اول

داستان انگلیسی راپونزل نوششته برادران گریم و برگرفته از فیلم راپونزل که درباره‌ی ختری زیبایی است که توسط جادوگری پلید طی اتفاقاتی در قصر…

 


سال ۱۸۰٥

عملیات نظامی معروف به لشكركشی سپاه بزرگ به فرماندهی ناپلئون بناپارت، امپراطور معروف فرانسه آغاز شد. در این عملیات ۲۰۰ هزار سرباز فرانسوی شركت داشتند و هدف آنان انتقال از كنار دریای مانش به ساحل رود رن در آلمان بود .این لشكركشی به سرعت و دقت كمتر از یك ماه به طول انجامید و روز ۲٤ سپتامبر ۱۸۰٥ فرانسویان كنار رود رن بودند.

سال ۱۸۸۳

یکی از پر تلفات ترین انفجارهای جهان در یک جزیره آتشفشانی معروف به كراكاتوا اتفاق افتاد. در این ماجرای بیسابقه ۳٦۰ هزار نفر از سكنه شهرهای این جزیره به فجیعترین وضعی نابود شدند. كراكاتوا جزیره ای بود در اندونزی بین جزایر جاوه و سوماترا كه بعد از یك آتشفشانی سخت، كلیه جزیره منفجر شد و از صفحه روزگار محو گردید.

سال ۱۹۱٦

دولت رومانی به آلمان و امپراطوری اتریش اعلان جنگ داد و به این ترتیب دو كشور دیگر نیز به نفع فرانسه و انگلیس وارد جنگ شدند.

سال ۱۹٤٥

اولین دسته از تفنگداران ارتش ایالات متحده آمریكا به خاك ژاپن قدم گذاشتند و به این ترتیب دوران اشغال خاك امپراطوری ژاپن توسط آمریكا آغاز گردید. در آن هنگام از بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناكازاكی به ترتیب ۲۱ و ۱۸ روز میگذشت. فرمانده عالی نیروهای آمریكا در عملیات اشغال ژاپن ژنرال ماك آرتور بود. در تاریخ ژاپن، ماك آرتور اولین سرداری است كه امپراطور ژاپن به دیدار او رفته است.

سال ۱۹٦۲

اولین سفینه فضایی بشر، برای تحقیق درباره سیاره زهره از پایگاه موشكی كیپ كاناورال به فضا پرتاب شد. نام این سفینه فضایی مارینر-۲ بود.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۵ شهریور را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *