مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ مرداد در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 1 شهریور در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 31 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 30 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 29 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 22 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 مرداد در جهانمهمترین رویدادهای تاریخی 20 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 19 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 18 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 16 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 12 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 11 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 10 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 9 مرداد در جهان رویدادهای تاریخی 8 مرداد رویدادهای تاریخی 7 مرداد مهمترین رویدادهای تاریخی 6 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 مرداد در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 مرداد در جهان / ویکی ووک

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ مرداد مصادف با ۷ آگست را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ مرداد

سال ۱۳۰٤

بوكاجیو فرانسیسكوپتر ارك، شاعر و ادیب بزرگ ایتالیای قرن چهاردهم میلادی در آرزو متولد شد.

سال ۱٦٤۱

آنتوان واندیك، نقاش و هنرمند فلاماندی در قرن هفدهم میلادی، پس از ٤۲ سال زندگی درگذشت.

سال ۱۷٥۹

ویلیام ویلبر فورس، سیاستمدار و نوعدوست معروف انگلیسی در شهر هول به دنیا امد. بر اثر اقدامات او بود كه روز ۲٤ سپتامبر ۱۸۰۷ میلادی برده فروشی در انگلستان ممنوع شد.

سال ۱۷۷٤

رابرت كلایو، سیاستمدار و شخصیت برجسته سیاسی و استعماری انگلستان در قرن هجدهم به علت اعتیاد به تریاك و جنونی كه بر او عارض شده بود خودكشی كرد.

سال ۱۷۹٤

مزرعه داران پنسیلوانیا علیه وضع مالیات در رابطه با نوشیدنی های الکلی قیام کردند.

سال ۱۸۰۷

نخستین کشتی بخار جهان سفر خود را میان نیویورک و البانی اغاز کرد.

سال ۱۸۷۰

الكساندر ایوانویچ كوپرین، نویسنده روسیه در شهر كوچكی به نام ناروچاتا متولد شد. ایام كودكی او به فقر و فلاكت گذشت و بعد از یك دوره اقامت در یتیم خانه به مدرسه نظامی رفت و چون به داستانسرایی پرداخت او را از نظام بیرون كردند و او یكسره به ادبیات روی آورد.

سال ۱۹۰۲

فاجعه آتشفشانی كوه پهله در مارتینیك اتفاق افتاد و در این رویداد ٤۰ هزار نفر سكنه شهر سن پیر كه در دامنه این كوه قرار داشت کشته شدند.

سال ۱۹۱۹

کنگره معروف ارزروم تشکیل شد.

سال ۱۹۳٦

سلطنت ملك فاروق اول، آخرین پادشاه مصر بعد از مرگ پدرش ملك فوآد اول آغاز شد. وی بعد از ۱۷ سال سلطنت، روز ۲٦ ژوییه ۱۹٥۳ میلادی در جریان كودتای نظامی مصر از سلطنت خلع شد و روز ۱۷ مارس ۱۹٤٥ میلادی بدرود حیات گفت.


شاید دوست داشته باشید

سیستم تعلیق چیست؟ / ویکی ووکسیستم تعلیق چیست؟

سیستم تعلیق در خودروها، مجموعه ایی است از جرم فنربندی شده، فنر، کمک فنر که وظیفه ی مهم نوسان گیری و ارتعاشات ناشی از سطوح ناهموار جاده و…


سال ۱۹٦۰

سرزمین ساحل عاج به كسب استقلال توفیق یافت.

سال ۱۹٦

٤ نیروی هوایی ترکیه مواضع رومیان را در قبرس بمباران کرد.

سال ۱۹٦٦

در شهر لانزینگ ایالت میشیگان، قیامهای نژادپرستانه ای به وقوع پیوست.

سال ۱۹۷٥

گمرک شهر جلفای آذربایحان در ایران آتش گرفت. در این آتش سوزی ده ها هزار تن کالا طعمه حریق شد و آتش سوزی پس از ۲٤ ساعت به کمک آتش نشان های اتحاد جماهیر شوروی وقت خاموش شد.

سال ۱۹۷٦

سفینه فضایی وایکینگ-۲ راهی مدار سیاره مارس یا مریخ شد.

سال ۱۹۸۱

روزنامه واشنگتن استار پس از ۱۲۸ سال انتشار خود را متوقف کرد.

سال ۱۹۸۲

به دنبال حمله تروریستی ۲ تبهکار ارمنی وابسته به آسالا در فرودگاه اسن بوغای آنکارا، ۸ تن کشته و ۷۲ تن دیگر مجروح شدند.

سال ۱۹۹۰

به دنبال اشغال کویت از سوی عراق، امریکا عملیات سپر صحرا را آغاز کرد.

سال ۱۹۹۸

به دنبال وقوع ۲ انفجار خونین تروریستی در سفارتخانه های امریکا در پایتختهای کنیا و تانزانیا، ۲۲٤ تن کشته شدند.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ مرداد را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *