چگونه سردرد را از بین ببریم ؟

سردرد

بدن انسان ، مکانیزم محافظتی پیچیده ای دارد. بعنوان مثال هر زمان یک وعده ی غذایی نخورید ، آب کافی ننوشید، دچار استرس شوید یا کمبود خواب داشته باشید ، اولین علامت آن سردرد است از این رو بهتر است علت نهفته ی سردردها را بدانیم . در ادامه مطلب به چند راهکار برای رفع آن اشاره میکنیم.

راه های طبیعی درمان سردرد

تقریبا تمام افراد وقتی با آن روبرو میشوند برای درمان سریع مسکن و قرص میخورند که عوارض جبران ناپدیری دارند از این رو میخواهیم در این پست با روش های طبیعی به درمان دردهای ناشی از سر بپردازیم روش های از قبیل :

  • نوشیدن آب
  • ماساژ و استنشاق روغن های طبیعی
  • چوب صندل
  • زنجبیل
  • ورزش های کششی
  • پای سبز
  • مصرف کره

تأثیر آب در درمان سردرد

 

سردرد

 

با کم شدن آب بدن ، رون متابولیک بدن تحت تأثیر قرار میگیرد و خشکی بدن باعث آن میشود. بنابراین هربار احساس کردید به زودی دچار سردرد میشوید، میزان مصرف آب و در صورت امکام آب ولرم را افزایش دهید. این کار علاوه بر رفع درد ، به حرکت منظم روده ها کمک میکند و سموم بدن را از بدن دفع میکند.

چگونه با ماساژ سردرد را درمان کنیم ؟

 

سردرد

 

روغن های چون استوقودوس ، نعنا و اوکالیپتوس آرام بخش است از این رو درمان مؤثری برای این مشکل است.

مقدار کمی از روغن را به پیشاتی و پشت گردن بمالید. در یک اتاق خنک ، تاریک و سامت دراز بکشید و چشم ها را ببندید . اگر سردرد در قسمت پیشانی متمرکز است، هردو انگشت نشانه را در دوطرف استخوان بینی بین دو ابرو ها بگدارید و فشار دهید و انگشتانتان را به شکل گزدشی بین ابروها حرکت دهید. این حرکت کمک میکند تا فشار ها در قسمت جلوی جمجمه کم شود. اگر دچار سردردهای تنشی شده اید با روغن پوست سر را ماساژ دهید

آیا استنشاق بخار های روغن طبیعی در رفع سردرد مؤثر است؟

 

سردرد

 

بعضی از سردردها بدلیل گرفتگی بینی و سینوس هاست که با استنشاق بخار ، انسداد بینی رفع میشود و درد های بدون نشانه از بین میرود . برای اینکه احساس آرامش بیشتری کنید ، چند قطره از روغن های طبیعی را به آب اضافه کنید، دستمال آغشته با چند قطره از روغن های طبیعی را بو کنید تا گرفتگی و سردرد رفع شود.

چوب صندل راهی برای درمان سردرد

 

سردرد

 

این چوب خاصیت خنک کننده دارد. هنگامی که درد در سر دارید، کمی مخلوط پودر صندل را با اب مخلوط کنید و به پیشانی بمالید . پس از خشک شدن ، پیشانی خود را با آب ولرم بشویید.

تأثیر زنجبیل در درمان سردرد

 

سردرد

 

علاوه بر اینکه ضد نفخ است و در هضم غذا مؤثر است، برای درمان درد های سر نیز مفیداست.

کافی است مقداری از آن را له کنیم و در مقداری از آب جوشانده بریزید و از صافی رد و سپس میل کنید تا از شدت درد کاسته شود.

تأثیر چای سبز در رفع سردرد

 

سردرد

 

این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان ، درمان عالی سردرد است.

دردهای سر که ناشی از نخوردن غذا یا چای یا قهوه که به آن عادت کرده اید، ایجاد میشود ، جای نگرانی ندارد و اما سردردهای مکرر ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد که لازم است علت آن را پیدا کنید.

آیا کره برای سردرد مفید است ؟

 

سردرد

 

مصرف کره درمان عالی سردرد است.

به برنج مقداری کره اضافه کنید تا مشکل یبوست شما رفع شود. مصرف روزانه کره باعث حرکت منطم روده ها میشود و در نتیجه درد های مزمن را برطرف میسازد.

به امید فردایی روشن

منابع : Readers Digest

Kail

مسير موفقيت با محل هاى توقف کننده وسوسه انگيز بسيارى نقطه گذارى شده، متوقف نشو | تلاش، انگیزه و هدف گذاری می تواند انسان را به هر نقطه ای برساند،
به امید فردایی روشن 🙂

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *