چگونه ترش کردن معده را درمان کنیم؟

چگونه ترش کردن معده را درمان کنیم؟ / ویکی ووک

ترش کردن معده یکی از عارضه های است که دست کم یکبار در زندگی دچار آن می شویم، این مشکل زمانی بروز می کند که غدد گوارشی در معده اسید زیادی ترشح می‌کند و وقتی مقدار آن ها از حد معمول بیشتر شود، احساس سوزش سردل ایجاد و با مصرف غذاهای ادویه ‌دار تشدید می‌شود. ما در مطالب قبل درباره‌ی از بین بردن سوزش سر دل و درمان ریفلاکس معده صحبت هایی کردیم در این مطلب برای تکمیل آن مطالب خوراکی های مفید برای از بین بردن این عارضه را معرفی می کنیم.

خوراکی های مفید برای درمان ترش کردن معده

یکی از ساده‌ترین راه های درمان ترش کردن معد، نوشیدن آب است. آب گرم به عنوان یک عامل سم زدای طبیعی عمل و سموم مختلف را از بدن دفع و به کاهش میزان اسید معده کمک می کند.

آب نارگیل در از بین بردن ترش کردن معده

چگونه ترش کردن معده را درمان کنیم؟ / ویکی ووک

آب نارگیل به حفظ میزان عادی pH بدن کمک می کند و در پی آن مانع از اسیدی شدن معده می شود. همچنین این نوشیدنی طبیعی به دفع سموم بدن کمک می کند و در نتیجه عامل تسکین دهنده سریع اسیدی شدن معده است.


شاید دوست داشته باشید

آینده شغلی رشته مهندسی صنایع چیست؟ / ویکی ووکآینده شغلی رشته مهندسی صنایع چیست؟

مهندسی صنایع ابزاری اساسی و موثر است که به مدیران و صاحبان شرکت ها و سازمان ها در انجام کارها یاری می رساند زیرا مهندسی صنایع به …


موز

چگونه ترش کردن معده را درمان کنیم؟ / ویکی ووک

موز یک پادزهر طبیعی و موثر در مقابله با ترش کردن معده است. این میوه به دلیل میزان بالای پتاسیم به رفع علایم اسیدی شدن معده کمک می کند. پتاسیم موجود در موز پوشش معده را به تولید مخاطی تحریک می کند که موجب کاهش میزان PH در بدن می شود.

علاوه بر موارد فوق، محصولات لبنی، نظیر دوغ و کشک هم برای رفع این مشکل مفید است.  این محصولات با خنک کردن معده و کاهش سوزش و ناراحتی، با احساس سوزش ناشی از اسیدی شدن مقابله می کند.

به امید فردایی روشن

منابع: زندگی سالم | باشگاه خبرنگاران جوان

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *