علت پرش پلک چیست؟

پرش پلک

پرش پلک تشنجی است که از طریق عصبی در عضلات چشم ایجاد می شود. خیلی از افراد با این مشکل دچار هستند که این عارضه دلایلی دارد که آنها را در این مطالب بررسی میکنیم.

دلایل پرش پلک چیست؟

معمولا پرش ها خود به خود متوقف می شود اما اگر خیلی طولانی شد باید به دنبال علت آن باشید تا بتوانید آن را متوقف کنید این پرش ها دلایلی همچون موارد زیر دارند.

مصرف بیش از حد کافئین

کافئین خاصیت محرک دارد که باعث می شود میزان ضربان قلب و متابولیسم افزایش پیدا کند. بنابراین عضلات فعالیت بیشتری می کند و در نتیجه پلک ها می پرد. معمولا ماهیچه هایی که به کافئین حساسیت بیشتری دارد، واکنش بیشتری نشان می دهد.

پرش پلک

استرس بیش از حد

استرس یکی از عارضه های بسیار حساس است که بدن ما به آن واکنش های متفاوتی نشان می دهد و پرش پلک یکی از این واکنش هاست.

شماره ی عینک را باید عوض کنید

اگر احساس کردید چشم هایتان هنگام کتاب خواندن و نگاه کردن به رایانه می پرد، ممکن است نشانه ضعیف تر شدن چشم هایتان باشد زیرا عضلات چشم بیش از حد برای تمرکز تلاش می کند. برای حل مشکل فقط کافی است به چشم پزشک مراجعه کنید، تا شماره عینکتان را تغییر دهد.

خواب کافی نداشته اید

پلک یکی از حساس ترین عضلات بدن است که به عدم تعادل واکنش نشان می دهد. یکی از کارهایی که باعث ایجاد عدم تعادل در بدن می شود، کم خوابی است. وقتی کم خواب شوید، چشم ها احساس خستگی می کند و پرش پلک ایجاد می شود.

پرش پلک

حساسیت دارید

وقتی به چیزی حساسیت دارید، هیستامین در بدنتان آزاد و باعث می شود بدن به روش های مختلفی به آن واکنش نشان دهد. یکی از این روش ها پرش پلک هاست. درست مثل پف چشم و خارش چشم.

به امید فردایی روشن

منابع: زندگی سالم

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *