مهمترین رویدادهای تاریخی 16 فروردین در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 22 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 12 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 فروردین در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 فروردین در جهان مهمترین رویداد های تاریخی 8 فروردین در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی 16 فروردین مصادف با 5 آوریل را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی 16 فروردین

سال ۱۵۸۸

تامس هابز، فیلسوف انگلیسی متولد شد.

سال ۱۸۹۷

جنگ سی روزه ای میان عثمانی و یونان اغاز گردید.

سال ۱۹۱۹

قاسم خان امیرتومان فرمانده قشون قزوین به دستور یپرم ارمنی یکی از مجاهدین اولیه نهضت مشروطه که بعدها ضربات جبران ناپذیری به این نهضت وارد کرد، تیرباران شد.

سال ۱۹۲۴

محمدعلی شاه، پادشاه مستبد قاجار درگذشت.

سال ۱۹۳۰

ماهاتما گاندی با به پایان بردن راهپیمایی ۳۰۰مایلی اعتراضی خود به شهر داندی رسید.


شاید دوست داشته باشید

مزاج گرم چیست؟ / ویکی ووکمزاج گرم چیست؟

به شکل کلی افراد با مزاج گرم وخشک، جثه لاغرتری دارند؛ در حالی که افراد با مزاج‌های گرم و تر، از جثه درشت‌تری برخوردارند. معمولا در مزاج گرم وتر، پوست بدن سرخ تر است و عروق برجسته تر به نظر می‌آید. ترکیب های گرم مزاجان گرم و تر یا دموی و گرم و خشک…

 

 


سال ۱۹۳۶

به دنبال وقوع طوفان در ایالت میسی سیپی در آمریکا، ۲۳۳تن کشته شدند.

سال ۱۹۴۱

پروین اعتصامی شاعر اذربایجانی در تهران درگذشت. اشعار مردمی و حکمت آمیز وی روح تازه ای در ادبیات سیاسی و اجتماعی ایران دمیده است.

سال ۱۹۴۴

در یکی از روستاهای یونان، نازیها اقدام به کشتن ۲۷۰تن کردند.

سال ۱۹۴۵

جم کاراجا، خواننده شهیر ترکیه دیده به جهان گشود.

سال ۱۹۵۵

سرلشکر فضل الله زاهدی یکی از عوامل اصلی کودتای ۲۸مرداد از سمت نخست‏ وزیری استعفاء داد.

سال ۱۹۹۲

بوسنی هرزه گوین استقلال خود را اعلام نمود.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی 16 فروردین را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *