چگونه مرغ را خوشمزه درست کنیم؟

مرغ

معمولا تصور همه ما این است که مرغ راحت ترین غذایی است که می توانیم درست کنیم؛ آنرا داخل قابلمه قرار دهید، کمی آب و کمی هم پیاز و ادویه تمام!! اما درست کردن آن این قدرها هم که فکر می کنید، راحت و ساده نیست برای خوشمزه شدن باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آن نکات میپردازیم.

نکاتی درباره ی پخت مرغ

شما نیاز دارید هنگام خرید مرغ، ادویه هایی مثل فلفل و نمک هم تهیه کنید. البته مراقب باشید که زیاد ادویه نزنید. علاوه بر روی آن، کمی نمک و فلفل هم داخل شکم آن بزنید. باعث خوشمزه تر شدن آن میشود.

در آب نمک خواباندن

همیشه قبل از پختن، آن را ساعت ها در ترکیبی از آب و نمک و ادویه بخوابانید.

مرغ را به درستی در فر قرار دهید

برای پختن در داخل فر باید سینه مرغ به سمت پایین باشد. سینه بزرگ ترین قسمت است بنابراین بهتر است از حرارت مستقیم دور باشد تا خشک نشود.

مرغ

پوست مرغ را هم سرخ کنید

می توان گفت فرق بین خوشمزه و بدمزه پوست سرخ شده آن است. وقتی کاملا پخت فر را روی حالت گریل قرار دهید تا پوست آن سرخ شود.

قسمتی های از مرغ را دور نریزید

دور ریختن هر قسمتی از مرغ کاملا اشتباه است. گردن، بال، دل و قلوه و جگر و …  با همه قسمت های می توان خوشمزه ترین غذاها را درست کرد.

بلافاصله میل نکنید

همیشه بعد از پخته شدن ۱۰ دقیقه صبر کنید، بعد سرو کنید. چون آب بیشتری پس می دهد و نرم و خوشمزه تر می شود.

مرغ

به مقدار لازم آب اضافه کنید

آنرا را با آب گرم بپزید تا طعم بهتری پیدا کنند. برای پختن هر یک عدد کامل از آن، یک لیوان آب کافی است و شما با افزودن آب بیشتر، فقط طعم آنرا را از بین خواهید برد!

به امید فردایی روشن.

منابع: زندگی سالم

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید