داستان انگیزشی شماره 94 – پسر کفاش

داستان انگیزشی شماره 94 - پسر کفاش / ویکی ووک

آیا ثروت واقعی پول و میزان داری هر فرد است، یا شخصیتی که دارد؟ داستان انگیزشی شماره 94 درباره‌ی آبراهام لینکن است که با تلاش و اعتماد به نفس که داشت به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد و از مهمترین اتفاقی که در دوره‌ی او افتاد خاتمه دادن به برده داری بود، که این اقدام او باعث نارضایتی افراد زیادی شد، او در خاطراتش داستان جالبی را از اولین سخنرانی اش نوشته است که شمارا دعوت میکنم این داستان زیبا را بخوانید.


حدیث روز

امام باقر (ع) :
مَن حَسُنَتْ نِیَّتُهُ زِیدَ فی رِزقِهِ، و مَن حَسُنَ بِرُّهُ بأهلِهِ زیدَ فی عُمرِهِ.

هر کس نیتش خیر باشد روزی‌اش زیاد گردد، و هر که با خانوادۀ خود خوش‌رفتاری کند عمرش طولانی شود

 


متن داستان انگیزشی شماره 94

پسر کفاش

 

داستان انگیزشی شماره 94 - پسر کفاش / ویکی ووک

 

آبراهام لینکلن پسر یک کفاش بود ، پدر او کفش های افراد مهم سیاسی را تعمیر می کرد! آبراهام پس از سالها تلاش ، به عنوان رئیس جمهور برگزیده شد ، اولین سخنرانی او در مجلس سنای بدین صورت گذشت : نمایندگان مجلس از اینکه لینکلن رئیس جمهور شده بود ناراضی بودند . یکی از نمایندگان مخالف با عصبانیت و بی ادبی تمام از سوی جایگاه خود فریاد زد : آبراهام! حالا که بطور شانسی رئیس جمهور شده ای فراموش نکن که می دانیم تو یک بچه کفاش بیشتر نیستی!

آبراهام لینکلن لبخندی زد و سخنرانی خود را اینطور شروع کرد : من از آقای نماینده بسیار بسیار ممنونم که در چنین روزی مرا به یاد پدرم انداخت ، چه روز خوبی و چه یاد آوری خوبی! من زندگی و جایگاهم را مدیون زحمات پدرم هستم …


شاید دوست داشته باشید

شوکران کبیر و خواص آن / ویکی ووکشوکران کبیر و خواص آن

اگر ۲ گرم از عصاره آبی آن را به طور معمول یا به صورت قرص درآورید و مصرف کنید و یا ده تا سی قطره از عصاره الکلی آن را داخل یک پوسیون کنید و بخورید…

 

 


آقایان نماینده بنده در اینجا اعلام می کنم که بنده مانند پدرم ماهر نیستم ، با این حال از دستان هنرمند او چیزهایی آموخته ام ، پس اگر کسی از شما تمایل به تعمیر کفش خود داشت با کمال میل حاضر به تعمیر کفشش خواهم بود. یکی ازاقدامات مهم او خاتمه بخشیدن به تاریخ برده داری بود!

معیار واقعی ثروت ما این است که اگر پولمان را گم کنیم ، چقدر می ارزیم.

خدا همیشه با ماست ❤️

به امید فردایی روشن 🙂

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه در “داستان انگیزشی شماره 94 – پسر کفاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *