کدام دمنوش ها انرژی بدن را افزایش می دهند؟

کدام دمنوش ها انرژی بدن را افزایش می دهند؟ / ویکی ووک

ما در مطالب قبل راجع به دمنوش ها بسیار صحبت کرده ایم و گفته ایم که دمنوش ها اثرات بسیاری را بر بدن می گذارند در این مطلب میخواهیم دمنوش های که باعث افزایش انرژی بدن می شوند را باهم بررسی کنیم.

دمنوش هایی که باعث افزایش انرژی بدن می شوند

جنسینگ

این گیاه بین ورزشکاران شهرت زیادی دارد. دمنوش این گیاه فوق العاده چینی اعصاب را آرام می کند و توانایی بدن را در مقابله با استرس و خستگی ناشی از استرس بالا می برد. دمنوش جنسینگ انرژی و قابلیت ذهنی فرد را افزایش می دهد. جنسینگ گیاهی جوان کننده برای افراد مسن و تقویت کننده عالی دستگاه ایمنی است.

 

کدام دمنوش ها انرژی بدن را افزایش می دهند؟ / ویکی ووک

 

هل

مصرف دم‌کرده آن مفرح است و  خواص گرمابخش و انرژی زا دارد؛ از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می‌کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می‌دهد و در رفع افسردگی مؤثر است. هل همچنین کلیه‌ها را تقویت می‌کند. دانه‌های هل خواص گرمابخشی دارد و معده و روده‌ها را تقویت می‌کند. هل اشتها را تحریک می‌کند و روند هضم غذا را بهبود می‌بخشد. نوشیدن دم کرده آن:

  • در تسکین کولیت
  • رفع سوءهاضمه
  • نفخ
  • حالت تهوع
  • بی حالی موثر

است و مانع ترشح زیاد اسید معده می‌شود.


شاید دوست داشته باشید

چرا بازی Ghost of Tsushima دیر معرفی شد؟ / ویکی ووکچرا بازی Ghost of Tsushima دیر معرفی شد؟

بعد از انتشار بازی InFamous First Light در سال ۲۰۱۴ دیگر خبری از ساکر پانچ نبود و خیلی ها فکر کردند که بین این تیم و سونی مشکلاتی بوجود آمده است، و خیلی ها گمان بر این بردند که دلیل این تاخیر در معرفی همین اختلافات بوده است اما

 

 


دارچین

ترکیبات ضدآلزایمر دارچین حاوی دو ترکیب فوق العاده است که از مغز حفاظت می کند. این دو ترکیب عبارت است از: سینامیک الدهید و اپی کاتچین که مانع از تجمع پروتئین آسیب رسانی می شود که در بروز آلزایمر نقش دارد. پروتئین تاو (Tau) که باعث بروز زوال عقل می‌شود، مشکلاتی را در ارتباطات داخلی نورون‌ها ایجاد می کند. این پروتئین‌ها همکاری برخی از بافت های مغزی را دچار مشکل می کند. دارچین به دلیل دارا بودن دو ترکیب مهم ذکر شده از بروز این مشکلات پیشگیری می کند.

میخک

تقویت کننده مغز است و کسانی که حافظه ضعیف دارند، باید از دم کرده میخک استفاده کنند.

 

کدام دمنوش ها انرژی بدن را افزایش می دهند؟ / ویکی ووک

 

زنجبیل

یکی دیگر از دمنوش هایی که انرژی بدن را افزایش می دهد دمنوش زنجبیل است، این دمنوش حاوی ترکیباتی است که خواص ضدسرطانی دارد. محققان دریافته اند که زنجبیل با سلول‌های سرطانی تخمدان مقابله می‌کند. نتایج بررسی‌های دیگر نیز نشان می‌دهد مصرف زنجبیل تازه باعث کاهش التهاب‌های کولون (روده ) می‌شود. مصرف یک گرم پودر زنجبیل در جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی به اندازه داروهای آرام‌بخش رایج مؤثر است.  خاصیت گرم‌کنندگی و فعال کنندگی زنجبیل آن را به عنوان شفابخش خانگی مطرح
کرده‌است.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *