چگونه مغزی فعال داشته باشیم؟

چگونه مغزی فعال داشته باشیم؟ / ویکی ووک

داشتن مغزی فعال یکی از آرزوهای اکثر انسان هاست، اما سوال اساسی اینجاست که چگونه می توانیم به این مهم برسیم؟ در این مطلب میخواهیم یکی از ادویه های مفید برای داشتن مغزی فعال و البته پوستی شفاف را بررسی کنیم.

بهترین ادویه برای داشتن مغزی فعال

نتایج مطالعات بسیاری نشان می دهد که زردچوبه به کاهش التهاب، بهبود درد مفاصل و درمان کبد کمک می کند. ترکیب فعال موجود در زردچوبه که به نام کورکومین شناخته می شود، دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد قارچی، ضد باکتری و ضد سرطان است که در مطالب قبل آن را به صورت اختصاصی بررسی کرده ایم. زردچوبه با پاکسازی و سم زدایی خون انسان (از طریق حمایت از کبد) به بهبود ظاهر و رنگ پوست کمک می کند.

 

چگونه مغزی فعال داشته باشیم؟ / ویکی ووک

 


شاید دوست داشته باشید

ارزش غذایی کدام سبزی ها با پختن بیشتر می شود؟ / ویکی ووکارزش غذایی کدام سبزی ها با پختن بیشتر می شود؟

سبزی ها را خام بخورید تا مواد مغذی بیشتری به بدنتان برسد این جمله را بارها و بار شنیده ایم، شاید درباره بیشتر سبزی ها این موضوع درست باشد اما…

 

 


شیوه استفاده از زردچوبه

از زردچوبه به شکل های متفاوتی استفاده می کنند که برخی را در این جا معرفی میکنیم:

استفاده از مکمل

شاید ساده‌ترین روش استفاده از زردچوبه مصرف مکمل ها باشد.

نوشیدن چای زردچوبه

سه فنجان آب و یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. اجازه دهید 10 دقیقه به آرامی بجوشد و سپس چای را صاف کنید. می توانید برای طعم بهتر اندکی عسل به چای اضافه کنید. از مصرف شکر یا قند پرهیز کنید زیرا برای پوست مضر است.

ماسک صورت

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک قاشق چای خوری ماست ساده ارگانیک اضافه و آنها را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. حدود 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشویید.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *