چه ورزش هایی باعث بهبود گردش خون می شود؟

بهبود گردش خون

تغذیه سالم یکی از مهمترین عواملی است که باعث بهبود گردش خون می شود علاوه بر تغذیه یکی دیگر از مهمتری عوامل ورزش است. گردش خون مناسب به ویژه با افزایش سن بسیار مهم است. در ادامه با عوامل که به بهبود گردش خون کمک میکند را باهم بررسی میکنیم.

ورزش های مفید برای بهبود گردش خون

حرکت‌های ورزشی بسیاری وجود دارد که روند خون رسانی و گردش خون را بهبود می دهد که در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا می شویم.

پیاده روی

پیاده‌روی  روزانه و سریع 30 دقیقه‌ای به  بهبود جریان خون کمک می‌کند. انجام این کار می‌تواند هر دردی را که به دلیل  گردش ضعیف خون ایجاد شده است، از بین ببرد. پیاده‌روی همچنین  در برطرف کردن بیماری عروق محیطی یا بیماری شریانی اندام تحتانی نیز مفید است .علاوه بر این، پیاده‌روی منظم، مانع از تراکم پلاک در شریان‌ها می شود و روند خون رسانی را بهبود می دهد.

بهبود گردش خون

حرکات کششی

اگر برای ساعات طولانی در یک مکان می نشینید بهتر است هر یک ساعت از جای خود بلند شوید و به مدت 5 دقیقه ورزش کششی انجام دهید. ازجمله چرخش بازو، لمس کردن انگشتان پا، لگدزدن و … .

شنا

شنا یک ورزش ایده آل برای بهبود جریان خون است به‌ویژه در افراد مسن. در این ورزش برخلاف پیاده روی یا دوچرخه سواری فشارهای نابهنجار بر مفاصل وارد نمیشود. این ورزش عروق خونی را انعطاف‌پذیر می‌کند، درنتیجه فرد را در برابر بیماری قلبی و عروقی مصون می‌سازد.

دوچرخه سواری

انجام این ورزش به مدت 30 دقیقه‌ هفته‌ای  3 یا 4 بار نه‌ فقط برای سلامت پاها بلکه  همانند شنا و پیاده‌روی برای سلامت قلب و عروق نیز مفید است.

 

بهبود گردش خون

 

موارد فوق ورزش هایی بودند که به بهبود گردش خون کمک میکنند علاوه بر آنها حرکاتی همچون دراز  و نشست، شنا رفتن و … که ورزش‌های مقاومتی به‌حساب می‌آید، که نباید افراطی در آنها داشت، هم عضلات را تقویت می‌کند و جریان خون را  در دست‌ها و پاها بهبود می بخشد.

به امید فردایی روشن

منابع: زندگی سالم

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *