مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 20 دی در جهان/ ویکی ووک مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۹ دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 12 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 دی در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 دی در جهان / ویکی ووک

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی  17 دی مصادف با 7 ژانویه را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی

سال ۱۲۷۰

اباقاخان ایلخان مغول، پسر هلاکو خان، در چنین روزی دو زن را حکمران دو ایالت بزرگ ایران کرد. آبش خاتون حکمران فارس و ترکان خاتون حکمران کرمان شد.

سال ۸۳۱

بابک خرمدین قهرمان ملی آذربایجان و ایران، در شهر سامراء به امر خلیفه عباسی به طرز بی حمانه ای کشته شد. بابک فرزند مرداس در منطقه آذربایجان و در دوره ای که در پی حکومت ظالمانه خلفای عباسی، توده‌های مردم در سختی و فشار کمرشکنی قرار داشتند به دنیا امد. در شرایطی که ناامیدی، بدبختی و ستم تمام اقوام فلات ایران را در برگرفته بود مردم نواحی آذربایجان که بیش از پیش در معرض ظلم و تعدی مأمون و معتصم عباسی قرار داشتند به اطراف آتشی گرد آمدند که جاویدان فرزند شهرک، آن را بر فراز کوهستان‌های اردبیل (اورتابئل) برافروخته بود. این امر سبب شد که بابک خرمدین نیز به حلقه این مبارزان بپیوندد.

سال ۱۶۱۰

گالیلئو گالیله چهار ماه بزرگ مشتری را کشف کرد.

 

مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی در جهان / ویکی ووک

 

سال ۱۹۲۷

نخستین تماس تلفنی بین آتلانتیکی – از لندن به نیویورک برقرار شد.

سال ۱۹۳۶

فرمان رضا شاه در مورد کشف حجاب به اجرا درآمد.

سال ۱۹۳۸

رولان توپور، تصویرگر، نقاش، کاریکاتوریست و نویسنده فرانسوی به دنیا آمد.


شاید دوست داشته باشید

آش شله قلمکار و طرز تهیه آن / ویکی ووکآش شله قلمکار و طرز تهیه آن

امروز می خواهیم با یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین نوع آش ایرانی آشنا شویم. این آش سنتی است و انواع حبوبات را دارد همچنین نیاز به…

 


سال ۱۹۵۳

هری ترومن رئیس‌جمهور آمریکا دستیابی این کشور به بمب هیدروژنی را اعلام کرد.

سال ۱۹۶۴

نیکولاس کیج، بازیگر و تهیه کنندهٔ آمریکایی دیده به جهان گشود.

سال ۱۹۶۸

غلامرضا تختی کشتیگیر ایرانی به طرز مشکوکی در تهران درگذشت.

 

مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی در جهان / ویکی ووک

 

سال ۱۹۷۹

در جریان سومین جنگ هندوچین، قوای ویتنامی شهر پنوم پن پایتخت کامبوج را اشغال و خمرهای سرخ را از شهر بیرون راندند.

 سال ۲۰۰۴

اینگرید تولین، بازیگر سوئدی سینما دیده از جهان فروبست.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

4 دیدگاه در “مهمترین رویدادهای تاریخی 17 دی در جهان

  1. خوب داداش من نیکلاس کیج چیش مهمه مثلا…..بمب اتمی هیروشیما و ناکازاکی شروع جنگ جهانی حمله اسکندری چیزی آخه❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *