مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ تیر در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 22 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 12 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی ۴ تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 تیر در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ تیر مصادف با ۷ جولای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ تیر

سال ۱٤۸۱

مخوفترین سازمانهای سیاسی و مذهبی اسپانیا در قرن پانزدهم میلادی به فرمان فردیناند پادشاه اسپانیا تاسیس شد . این سازمان كه به ظاهر محكمه سلطنتی نام داشت دنباله كارهای انكیزیسیون یا تفتیش عقاید را در آن كشور گرفت.

سال ۱٥٤۳

لوگزامبورگ از سوی نیروهای فرانسوی اشغال شد.

سال ۱٦۸۳

وین پایتخت اتریش در جریان حمله بزرگ نیروهای امپراطوری عثمانی، تحت محاصره سپاهیان عثمانی قرار گرفت.عثمانیها از روز ۲۷ مارس ۱٦۸۳ میلادی به دستور قره مصطفی پاشا وزیر اعظم آن امپراطوری، به اتریش حمله كرده بودند. این محاصره بی نتیجه به مدت دو ماه ادامه داشت.

سال ۱۸۱٥

برای دومین بار، پاریس پایتخت فرانسه توسط نیروهای متحد اروپا تسخیر شد و این بار به علت خیانت ژوزف فوشه رییس شهربانی ناپلئون، قبل از آن كه پاریس با وجود ۸۰ هزار مرد جنگی كه هوادار ناپلئون بودند قادر به دفاع باشد متحدین دروازه ها را گرفتند و كلیه طرفداران ناپلئون را خلع سلاح كردند و فردای آن روز دومین دوره سلطنت لویی هجدهم آغاز شد.

سال ۱۸۲۸

شهر قارص واقع در شرق ترکیه از سوی نیروهای روس اشغال شد.

سال ۱۸٥٤

ساعت معروف بیگ بن در لندن پس از ۲۰ سال كه از آغاز ساختمان برج و تولید دستگاه‌های مختلف ساعت میگذشت افتتاح شد. این ساعت ٤ صفحه دارد و ارتفاع برج آن ۳۲۰ پا و صفحات ساعت هر كدام ۱۰ متر طول دارند .عقربه های دقیقه شمار این ٤ صفحه ٥ متر طول و ۱۰۰ كیلو وزن دارند. وزن پاندول ساعت ۳۱۲ كیلوگرم و وزن چكش زنگ ۲۱۰ كیلوگرم است و خود زنگ آن نیز۱٥۰۰ كیلوگرم وزن دارد.

سال ۱۸٦۰

گوستاو مالر، موسیقیدان و آهنگساز بزرگ اتریشی متولد شد.


شاید دوست داشته باشید

بیوگرافی مایکل فلپس / ویکی ووکبیوگرافی مایکل فلپس

مایکل در خانواده ایی ارتشی به دینا آمد و پدر وی یعنی فرد فلپس سرباز و پلیس دولت آمریکا بود و مادرش دبیی مدیریت یک مدرسه متوسطه را برعهده داشت. مایکل…

 


سال ۱۸۹۸

هنری مور، یكی از بزرگترین پیكرتراشان معاصر در كاسلفرود انگلستان قدم به عرصه وجود گذاشت.

سال ۱۸۹۸

جزایر هاوایی رسما جزء مستملكات ایالات متحده آمریكا در آمد و كنگره آمریكا نیز این الحاق را تصویب كرد .

سال ۱۹۳٦

ژنرال ادموند آلنبی، فرمانده بزرگ انگلیسی در جنگ جهانی اول پس از ۷٥ سال زندگی بدورد حیات گفت. این مرد كه نبوغ نظامی زیادی داشت، روز ۲۱ ژانویه ۱۸٦۱ میلادی در لندن متولد شده و در سال ۱۹۱۷ به فرماندهی نیروهای انگلیسی در آسیا منصوب شده بود. وی فاتح دمشق و حلب در سوریه در مقابل ژنرال فون – ساندرس آلمانی بود .

سال ۱۹۲۹

به دنبال تبانی میان بنیتو موسولینی رهبر فاشیستهای ایتالیا و پاپ، واتیکان استقلال خود را حفظ کرد.

سال ۱۹٤۰

ریچارد استاركی، موسیقیدان و آهنگساز انگلیسی در لیورپول انگلستان متولد شد.

سال ۱۹٤۱

نیروهای فرانسوی و انگلیسی بیروت را اشغال کردند.

سال ۱۹٥۷

گابریلا میسترال یكی از برجسته ترین ادبا و نویسندگان قرن بیستم آمریكای جنوبی بعد از ٦۸ سال زندگی، بدرود حیات گفت. وی اولین زنی بود كه در آمریكای جنوبی جایزه ادبی نوبل گرفت.

سال ۱۹۹٤

در پی بروز جنگ میان دو کره، کره شمالی پیروز شد.

سال ۲۰۰٥

به دنبال یک انفجار تروریستی در متروی لندن، ٥٦ تن کشته شدند

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۱۶ تیر را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *