بررسی خودرو برقی I.D.CROZZ

I.D.CROZZ

بعد از رسوایی مربوط به تقلب در اعلام میزان گازهای آلاینده خروجی که از اواخر سال ۲۰۱۵ دامنگیر فولکس واگن شد، این کمپانی آلمانی با تغییر استراتژی و گرایش بیشتر به سمت تولید خودروهای سبز و دوستدار محیط زیست سعی کرده اشتباه خود را جبران کند. ارائه خودرو برقی I.D.CROZZ یکی از نشانه های تلاش این کمپانی میباشد. I.D. Crozz سومین خودروی برقی کانسپت فولکس واگن پس از هاچ بک کامپکت I.D. و میکروباسI.D. Buzzاست. شایعه شده است که یک مدل I.D. کانسپت دیگر به صورت یک سدان نیز در راه است. گمان می رود این خودرو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شود. در این مطلب به بررسی ماشین الکتریکی I.D.CROZZ فولکس واگن میپردازیم.

طراحی خودرو برقی I.D.CROZZ

I.D.CROZZ

از لحاظ نمای خارجی I.D. Crozz را می توان ادامه دهنده سبک طراحی دو کانسپت الکتریکی اخیر کمپانی دانست؛ چرا که در این خودرو نیز شاهد چراغ های اصلی باریک و پیکره ای ساده اما مدرن هستیم. با وجود این از برخی زوایا شباهت هایی بین این خودرو و جگوار F-Pace دیده می شود. در داخل کابین مهندسین فولکس واگن تاکید ویژه ای بر روی فضاسازی و استفاده از فناوری های پیشرفته داشته اند؛ آنطور که اعلام شده فضای کابین I.D. Crozz با شاسی بلند تیگوان ۲۰۱۸ قابل مقایسه بوده و انبوهی از فناوری های پیشرفته در آن به کار گرفته شده که از جمله آنها می توان به مواردی مثل سیستم هداپ دیسپلی با واقعیت مجازی، کنترلرهای پنل درها و سیستم رانندگی خودکار اشاره کرد.

I.D.CROZZ

اگرچه I.D. Crozz یک کراس اوور است اما خط سقف آن کوتاه تر از تیگوان است چرا که طراحا فولکس واگن سبکی کوپه به این خودرو داده اند.

توان خودرو برقی I.D.CROZZ

I.D.CROZZ

برای به حرکت درآوردن I.D. Crozz، فولکس واگن یک پیشرانه الکتریکی تدارک دیده که قادر به تولید ۳۰۶ اسب بخار است، نیروی تولیدی توسط این پیشرانه به هر چهار چرخ منتقل می شود. باتری های لیتیوم یونی این کانسپت از تکنولوژی شارژ سریع بهره برده و در صورت استفاده از شارژر ۱۵۰ kW DC در عرض ۳۰ دقیقه تا ۸۰ درصد پر می شوند؛ همچنین می توانند انرژی لازم برای پیمایش ۵۰۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد تامین کنند.طبق اطلاعات موجود، سرعت I.D. Crozz در ۱۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

بر اساس برنامه ریزی های فولکس واگن، نسخه تولیدی I.D. Crozz از سال ۲۰۲۰ روانه خیابان ها خواهد شد.

به امید فردایی روشن.

منابع: Zmooit / autoevolution

Kail

مسير موفقيت با محل هاى توقف کننده وسوسه انگيز بسيارى نقطه گذارى شده، متوقف نشو | تلاش، انگیزه و هدف گذاری می تواند انسان را به هر نقطه ای برساند،
به امید فردایی روشن 🙂

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *