وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس

وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس / ویکی ووک

یکی از مواردی که امروزه در دنیای وب دارای اهمیت است، استفاده از تصاویر باکیفیت و جذاب برای مخاطبان سایت هاست. از سوی دیگر باید این تصاویر دارای حجم مناس باشند تا به سرعت برای کاربر بارگذاری و نمایش داده شود. اینجاست که کاهش حجم عکس یک راه کار مطلوب است. در ادامه به معرفی وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس میپردازیم. در پست قبل درباره وب سایت های کاربردی برای JSON صحبت کردیم و به تعدادی از آن ها اشاره کردیم. امروز میخواهیم درباره سرویس های آنلاین کاهش حجم عکس صحبت کنیم که شاید برای برنامه نویس ها و طراحان مورد استفاده قرار بگیرد.

کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

یکی از مواردی که در کاهش حجم عکس مورد توجه است، عدم افت کیفیت عکس پس از عملیات کاهش است. برخی مواقع میتوان با تغییر فرمت عکس، حجم عکس را کاهش داد. به عنوان مثال گاهاً یک عکس با فرمت jpg حجم کمتری از همان عکس در فرمت png دارد. بطور کلی در وب و اغلب کارهای تصویری از فرمت هایjpg, png, gif  و svg استفاده میشود. در ادامه وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس را معرفی میکنیم.

وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس / ویکی ووک

وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس

یکی از بهترین سایت ها در این زمینه سایت tinypng است که مختص کاهش حجم عکس با فرمت png است. این سایت با کاربری آسان و عدم افت کیفیت تصاویر، به صورت چشم گیری حجم عکس ها را کاهش میدهد. همچنین این سایت برای نرم افزار فتوشاپ نیز پلاگینی دارد که همین سرویس را ارائه میکند. این سایت برای فرمت jpg نیز با همان کیفیت باعنوان tinyjpg در دسترس کاربران است.

compressjpg نام وب سایت دیگری است که برای کاهش حجم عکس در فرمت jpg میتوان از آن بهره برد. رابط کاربری کمی سخت تر و ضعیف تر از نظر بصری نسبت به tinypng طراحی شده است اما میتواند تصاویر را بدون افت کیفیت تا حجم قابل قبولی کاهش دهد. همانند مورد این قبل این سایت نیز برای فرمت png در قالب compresspng در دسترس کاربران است. البته در این سایت میتوان نوع فایل برای فشرده سازی را مشخص کرد و همچنین قابلیت تبدیل فرمت از jpg به png و برعکس و همچنین svg به png نیز وجود دارد.

 

وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس / ویکی ووک

 

همچنین از سایت های compressor, jpegmini, imagesmaller و  jpeg-optimizer هم میتوانید استفاده کنید که هرکدام دارای نقاط ضعف و قوت در طراحی رابط کاربری، خوش دستی و کیفیت سرویس هستند.


شاید دوست داشته باشید

خشکی موچگونه خشکی مو را از بین ببریم؟

قرار گرفتن مداوم در برابر خورشید، مواد سمی محیط اطراف و استفاده منظم از محصولات شیمیایی می تواند دلیل این مشکل باشد. خشکی مو در زنان شایع‌تر است. هنگامی که خشکی مو به درستی درمان نشود…


کاهش حجم عکس با فرمت svg

Jakearchibald سرویسی است که در گیت هاب ایجاد شده و با رابط کاربری نسبتا ساده اما با امکانات زیاد و به صورت customize میتواند حجم تصاویر با فرمت svg را کاهش دهد. svgminify و compressor نیز میتوانید برای کاهش حجم عکس با فرمت svg استفاده کنید.

دقت کنید که در هنگام بهینه سازی تصاویر svg گاهاً ممکن است اعمال برخی تنظیمات حجم را کاهش دهد اما در هنگام استفاده در زبان و با پروژه خاص برای شما مشکل ایجاد کند.

لطفا نظرات خود را نسبت به سایت های معرفی شده برای ما از طریق کامنت ارسال نمایید. همچنین درخواست ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید تا در پست های آتی به آن ها بپردازیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

4 دیدگاه در “وب سایت های کاربردی برای کاهش حجم عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *