چه بیماری هایی در چه گروه خونی بیشتر است؟

گروه خونی

با بررسی گروه خونی افراد می توان به اطلاعات زیادی درباره سلامتشان دست یافت. به‌عنوان ‌مثال، فردی که گروه خونیAB دارد، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارد اما دارای دید بهتری است. فرد با گروه خونیO کمتر دچار استرس می‌شود اما مستعد ابتلا به زخم معده است. نتایج بررسی‌های متعدد نشان می دهد که هر گروه خونی مزایا و معایب خود را دارد. با دانستن گروه خونی خود می‌توانید بدنتان را بهتر بشناسید و اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت جسمی تان انجام دهید.

شکی نیست که عوامل خطر ازجمله:

  • سن
  • جنسیت
  • ژن

نقش مهمی در بروز بیماری ها دارد اما این موارد امکان بهبود بیماری ها را از بین نمی برد.

در این مطلب چند گروه خونی و مسائل مربوط به‌سلامت این گروه ها را مرور می کنیم.

گروه خونی A

 اگر زن هستید و عاشق بچه‌ها، بد نیست بدانید، زنانی که این گروه خونی را دارند برای مدت‌زمان طولانی تری قدرت باروری دارند. دلیل آن  تولید تخمک حتی در سن بالاست. بنابراین باردارشدن برای افراد با گروه خونیA دیر نیست! اما جنبه منفی این نوع گروه خونی در صورت وجود سایر فاکتور ها  احتمال ابتلا به اختلال وسواسی اجباری و سرطان معده  است.

گروه خونی B

اگر ورزش کردن را دوست دارید گروه خونیB دارید؛ زیرا بدنتان به‌ویژه عضلات به ورزش واکنش خوب نشان می دهد. علاوه بر آن سوخت‌وساز بدن نیز از حد معمول سریع‌تر است. با این حال، متخصصان می‌گویند، افراد با این گروه خونی درمعرض خطر سرطان پانکراس قرار دارند و اغلب دچار زخم معده و عفونت های لوله گوارشی می شوند.

احتمال ابتلا به دمانس و بیماری آلزایمر در آینده  نیز وجود دارد.

گروه خونی

گروه خونی AB

ازآن جا که این افراد در برابر استرس مقاوم هستند، عملکردشان کمتر دچار مشکل  می‌شود.

 دلیل آن نیز ثابت ماندن میزان کورتیزول بدن برای مدت طولانی است حتی زمانی که دچار استرس هستند. اما نقاط ضعف این افراد، بیماری کرون است که از بیماری‌های التهابی روده‌ای است و با التهاب دیواره روده مشخص می‌شود. همچنین این افراد  به بیماری گاستریت مزمن ، بیماری قلبی و سکته مستعدتر هستند. متخصصان می‌گویند که زنان دارای نوع خونشان از این نوع است به سرطان تخمدان و پری-اکلامپسیا  که از عوارض دوران بارداری و یک اختلال چندارگانی است ، مستعدترند. این بیماری یکی از علت‌های مهم مرگ‌ومیر مادران باردار است که باعث بروز عوارض جنینی و مادری می‌شود.

گروه خونی

گروه خونی O

افرادی که گروه خونیO هستند، کمتر دچار استرس و علایم  مزمن و متعدد مربوط به آن مانند سردرد و اختلال خواب می‌شوند. به گفته متخصصان، بدن این افراد قادر است میزان هورمون کورتیزول را حتی هنگام وقوع اتفاقات پراسترس ثابت نگه دارد. البته این نوع چند نکته منفی دارد. در مردان خطر چاقی مفرط وجود دارد و در زنان  نیز  تعداد  و کیفیت  تخمک  پایین تر است درنتیجه باردارشدن چالش‌برانگیز می‌شود. احتمال ابتلای این افراد به زخم معده براثر باکتری هلیکوباکتر پیلوری نیز وجود دارد.

 

 

به امید فردایی روشن.

منابع: روزنامه خراسان /  MSN

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *