در هنگام بیماری چه غذاهایی را نخوریم؟

در هنگام بیماری

توصیه های بسیاری برای بهبود سریع بیماری‌ها وجود دارد. به طور مثال هنگامی که درگیر بیماری هستید، ویتامین سی مصرف کنید تا قدرت سیستم ایمنی بدنتان افزایش پیدا کند و بیماری سریع‌تر برطرف شود. در این مطلب چند ماده غذایی را به شما معرفی می‌کنیم که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند و باید از مصرف آنها در هنگام بیماری پرهیز کرد.

مواد غذایی که در هنگام بیماری نباید مصرف کرد

غذاهای سرخ شده

علاوه بر این که روغن‌های ناسالم این غذاها، عمرتان را کوتاه می‌کند، موجب مسدود شدن شریان‌های قلبی و افزایش کلسترول بد نیز می‌شود. همچنین التهابات درونی بدنتان را دیرتر برطرف می کند و بشدت توصیه میشود که در هنگام بیماری مصرف نشود.

در هنگام بیماری

گوشت قرمز

هنگامی که بدنتان دارای یک ویروس، باکتری و بیماری خاصی است، و شما گوشت قرمز مصرف می‌کنید، التهابی در بدنتان به وجود می آید که باعث می‌شود، بدن دیگر نتواند با بیماری و باکتری مبارزه کند. همچنین تحقیقات نشان داده است هنگام درگیری با عارضه‌ای، مصرف گوشت قرمز سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند و بیماری‌ دیرتر درمان می‌شود.

نوشابه

آب گازدار یا آب کربناته آبی است که در آن دی‌اکسید کربن تحت فشار حل شده باشد. آب گازدار یکی از مواد اولیه برای ساخت نوشابه‌های گازدار است. حتی اگر شکر و دیگر شیرینی‌هایی که سلول‌ها را برای مقابله با باکتری ضعیف می‌کند، نادیده بگیریم سودا اسید فسفریک بالایی دارد که منابع منیزیم و کلسیم بدن را خالی می‌کند. این نوشیدنی ارزش غذایی بالایی ندارد. شما مواد مغذی را در حالی از زندگی روزمره خود حذف می‌کنید که جایگزین مناسبی برای آن ندارید و به جایش سودا مصرف می‌کنید.

در هنگام بیماری

لبنیات

محصولات لبنی حاوی کازئین است که برای هضم، نیازمند معده‌ای قوی است. در طول بیماری معده عمل هضم و جذب را به کندی انجام می‌دهد و ممکن است پسماندهای غذا و ذرات هضم نشده در بدن فساد ایجاد و بیماری‌تان را تشدید ‌کند.

ذرت

ذرت به سختی هضم می‌شود و همان طور که گفتیم در طول بیماری سیستم گوارش به خوبی کار نمی‌کند و ممکن است در صورت مصرف این دسته از خوراکی‌های دیرهضم بیماری‌تان شدیدتر شود و علاوه بر آن مشکلات گوارشی نیز برایتان دردسرساز شود.

در هنگام بیماری

سوسیس و کالباس (غذاهای فرآوری شده)

این دسته از خوراکی‌ها هنگام سلامتی کامل هم برای بدن مضر است. اگر در زمان ابتلا به بیماری به سراغ این نوع از غذاها بروید، بیماری‌ تا مدت‌ زیادی مهمانتان خواهد بود. به دلیل داشتن نمک فراوان در این خوراکی‌ها سردرد ناشی از بیماری افزایش پیدا می کند و به تدریج حالت تهوع و استفراغ به سراغتان می‌آید.

 

به امید فردایی روشن

 

منابع: روزنامه خراسان

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *