بهترین زمان برای حجامت چه موقع است؟

بهترین زمان برای حجامت چه موقع است؟ - ویکی ووک

حجامت به یک روش درمانی سنتی عربی و موجود در طب اسلامی گفته می‌شود که برگرفته از روش قدیمی‌تر کوزه‌اندازی تر در طب سنتی چین است. حجامت‌ در فصل بهار برای همه مزاج ها توصیه می شود. در این مطلب میخواهیم خواص انجام حجامت‌ در فصل بهار را بررسی کنیم.

بهترین زمان انجام حجامت چه هنگام است؟

همانطور که اشاره کردیم بهترین زمان انجام این کار بهار است، در بهار غلبه خون در بدن اتفاق می‌افتد. با بیرون آمدن حرارت از عمق به سطح بدن، بخارات آزاد می‌شود و بخاری که متصاعد خواهد شد، در تمام مزاج ها یکسان است. برخلاف دیدگاه برخی کارشناسان که حجامت‌ را عامل خروج خون از بدن تلقی می کنند، حجامت‌ باعث خروج بخارات زاید از بدن می‌شود.

حجامت در بهار برای چه مزاج هایی مفید است؟

حجامت در فصل بهار برای همه مزاج ها توصیه می شود.حجامت‌ سیستم عصبی، عروقی، ایمنی، حرارتی و رطوبتی بدن در تمام افراد با هر مزاجی را تنظیم می‌کند.

 

بهترین زمان برای حجامت چه موقع است؟ - ویکی ووک

 

دلیل نهی حجامت در زمستان چیست؟

در فصل زمستان به صورت عام، غلبه بلغم یا افزایش رطوبت بدن و غلبه سردی و تَری اتفاق می‌افتد. بر همین اساس در منابع طب سنتی از حجامت در فصل زمستان نهی شده است مگر این که پزشک انجام آن را ضروری بداند.


شاید دوست داشته باشید

آشنایی با اصطلاحات خودرو - بخش دوم / ویکی ووکآشنایی با اصطلاحات خودرو – بخش دوم

یکی از اصطلاحات خودرو AFS است. سیستم تطبیقی روشنایی یکی از فناوری های جذاب بود که به خودروها اضافه شده است و برخی از کمپانی های معروف از این فناوری استفاده می کنند. این سیستم پیشرفته که…

 

 


میزان خون‌‍گیری در حجامت چقدر است؟

خون خارج ‌شده از بدن در حجامت حجم کمی دارد. میزان خون  چیزی حدود 80 تا 150 سی سی است که مشکلی برای او پیش نمی آید، کسی که می‌خواهد یک مرتبه در سال حجامت کند ، به‌غیر از این که بخارات بدنش خارج می‌شود، هیچ اتفاقی برای وی نخواهد افتاد. حجامت نقطه بسیار گرم را سرد می‌کند و بالعکس هم عمل می کند. حتی اگر عفونتی در آن نقطه پنهان باشد، آن را به سیستم ایمنی می‌رساند و در تمام بدن علیه آن پادتن لازم تولید می‌شود.

فواید انجام حجامت در فصل بهار چیست؟

زمانی که بادکشی در نقطه‌ای از بدن قرار می‌گیرد ، فشارمکش زیر لیوان، از فشار منفی داخل قلب بالاتر است. بنابراین ما دراین حالت یک فراخوان خون از تمام نقاط بدن به‌سمت نقطه بادکش را مشاهده می‌کنیم . در فاصله پنج ‌دقیقه‌ای که بادکش به ‌روی نقطه‌ای از بدن قرار دارد، حدود سه مرتبه گردش کامل خون بدن از این نقطه عبورمی‌کند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، بلغم موضعی رسوب‌کرده در بافت های بدن، از طریق خون شروع به حرکت می‌کند. در فصل بهار، حرارت ازعمق بدن به سطح حرکت می‌کند و این مسئله باعث افزایش سکته‌های قلبی دراین فصل می‌شود اماانجام حجامت باعث می‌شود آن حرارت از بدن خارج شود و از بروز سکته‌های قلبی جلوگیری می کند.

به امید فردایی روشن 🙂

منابع: زندگی سالم

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

7 دیدگاه در “بهترین زمان برای حجامت چه موقع است؟

    • سلام و درود شما شما دوست عزیز، متشکرم از اظهار لطفتون و ممنون از اینکه همراه ما هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *