مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۱ تیر در جهان

مهمترین رویدادهای تاریخی 31 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 30 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 29 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 28 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 27 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 26 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 25 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 24 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 23 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 22 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 21 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 20 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 19 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 18 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 17 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 16 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 15 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 14 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 13 تیر مهمترین رویدادهای تاریخی 12 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 11 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 10 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 9 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 8 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 7 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 6 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 5 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی ۴ تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 4 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 3 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 2 تیر در جهان مهمترین رویدادهای تاریخی 1 تیر در جهان

هر روز که می‌گذرد اتفاق هایی را به همراه دارد، اتفاق هایی شیرین و تلخ که هرکدام بر سرنوشت کشوری و جهان تاثیرگذار بوده است. در این مطلب مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۱ تیر مصادف با ۱۲ جولای را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۱ تیر

سال ۱۱۹۱

در خلال سومین دوره جنگهای صلیبی، نیروهای صلاح الدین ایوبی، در عکا، پس از۲ سال تسلیم نیروهای فیلیپ دوم شدند.

سال ۱٥٤٦

مارتین لوتر، روحانی معروف آلمانی كه موجد مذهب تازه ای در دین مسیح به نام مذهب پروتستان شد، پس از ٦۳ سال زندگی بدرود حیات گفت. مارتین لوتر روز ۱۳ مه ۱٤۸۳ میلادی در دیس لبن متولد شده و پس از نیل به مقام كشیشی در روز ۱۸ سال ۱٥۱۷ میلادی علیه پاپ لئون دهم قیام كرد. به پیروان مارتین لوتر پروتستان میگویند .

سال ۱۷٦۰

فیلد مارشال گنیزنو، یكی از برجسته ترین سرداران كشور پروس در قرون هجدهم و نوزدهم میلادی در شهری به نام شیلدو واقع در ایالت ساكس آلمان متولد شد.

سال ۱۸۰٦

امپراطوری مقتدر، معروف به امپراطوری مقدس روم و ژرمانی پس از ۸٤٤ سال كه از تاریخ پیدایش آن میگذشت، توسط اتحادیه هایی كه به ابتكار ناپلئون بناپارت امپراطور معروف فرانسه تاسیس شده بود منحل شد.


شاید دوست داشته باشید

خربق سفید و خواص آن / ویکی ووکخربق سفید و خواص آن

خربق سفید یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی به نام های خربق ابیض – وراتر نیز معروف است، این گیاه از خانواده‌ی…

 


سال ۱۸٦۳

آلبر شارل لئون كالمت، طبیب برجسته و محقق نامدار فرانسوی در شهر نیس قدم به عرصه وجود گذاشت. کالمت بعد از پایان تحصیلاتش در دانشگاه پاریس، عضو انستیتوی پاستور شد و سرم ضد طاعون را كشف كرد . وی سپس به فكر مبارزه با بیماری مهلك سل افتاد و در سال ۱۹۲۷ باسیل معروف ب ث ژ را كشف كرد كه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری سل به كار میرود.

سال ۱۸۷۲

پل فور شاعر بزرگ و ملك الشعرای فرانسه دیده به جهان گذاشت.

سال ۱۸۹۷

زلزله بزرگ آسام در منطقه ای واقع در آسیای جنوب شرقی اتفاق افتاد و ناحیه ای به مساحت ٤/٥ میلیون كیلومتر مربع را كه برابر با ده برابر وسعت خاك فرانسه بود زیرو رو كرد. با توجه به اینکه جمعیت ساكن در این منطقه به سبب وضع خاص جغرافی زیاد نبود، تعداد تلفات از ٦۰ هزار نفر تجاوز نكرد . زلزله آسام، هفتمین زلزله بزرگ جهان محسوب میشود.

سال ۱۹٤۸

ژنرال جان پرشینگ، سردار معروف و نام آور آمریكایی در قرون نوزدهم و بیستم میلادی، در سن ۸۸ سالگی بدرود حیات گفت.

سال ۱۹٥۸

پنج شهروند ترک قبرس از سوی یونانیان این جزیره به شهادت رسیدند.

سال ۲۰۰٦

به دنبال حمله موشکی حزب الله لبنان به اسراییل، ۸ سرباز اسراییلی کشته شدند. حزب الله همچنین ۲ سرباز اسراییل را به اسارت گرفت که به دنبال این حوادث جنگ لبنان با اسراییل اغاز گردید.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین رویدادهای تاریخی ۲۱ تیر را بررسی کنیم. اگر رویداد مهمی در این روز از قلم افتاده است، لطفا با کامنت و ذکر منبع ما را مطلع کنید تا مطلب را بروز کنیم.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *