بهترین مکمل های لاغری

مکمل های لاغری

متأسفانه ، کاهش وزن و لاغر کردن  برای برخی از افراد سختر است و نیاز به روش های تکمیلی دارد از جمله این روش ها استفاده از برخی مکمل های لاغری است که علاوه بر مفید بودن برای سلامتی جسمی ، باعث کاهش وزن نیز میشود. در این پست به بهترین مکمل ها برای کاهش وزن اشاره میکنیم.

بهترین مکمل های لاغری چربی سوز

روغن ماهی

 

مکمل های لاغری

 

این روغن که خواص متعددی دارد ازجمله

  • تقویت کننده پوست
  • کاهش دهنده مشکلات قلبی و عروقی
  • کاهش دهنده وزن

است و یکی از بهترین مکمل های لاغری محسوب میشود. روغن ماهی حاوی اسید دو کوهگزائیک است که مانع از شکل گیری سلول های جدید چربی میشود و به بدن اجازه سوزاندن چربی موجود را می دهد.

اسیدهای چرب امگا۳ موجود در ماهی به آسانی تبدیل به انرژی میشود و برای سلامت کل بدن نیز مفید است.

پروتئین

 

مکمل های لاغری

 

برای هضم پروتئین به انرژی بالایی نیاز است و این یعنی مصرف آن سوخت ساز را افزایش می دهد و در نتیجه بدن چربی بیشتری میسوزاند.هضم پروتئین کندتر انجام میشود بنابراین در طول روز مدت طولانی تری احساس سیر میکنید.مصرف پروتئین باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کاهش درد عضلات پس از ورزش میشود و باعث افزایش توده عضلات میشود.

مصرف روزانه پروتئین کمک میکند تا کالری بیشتری مصرف کنید.

کافئین

 

مکمل های لاغری

 

مصرف میزان محدود کافئین ، باعث تحریک سیستم عصبی و بهبودعملکرد قلب ، عضله ها و رگ های خون و کاهش وزن می شود. اما مصرف افراطی آن به تپش قلب و از دست رفتن آب بدن منجر خواهد شد.با هضم کافئین سلول های چربی مقداری از  محتویات خود را رها میکنند و از طریق لیپولیز ، چربی را به انرژی تبدیل میکنند.

کافئین با بهبود بخشیدن به میزان انرژی و افزایش متابولیسم بدن ، قدرت بدن را برای سوزاندن کالری بیشتر میکند.

فیبر

 

مکمل های لاغری

 

برای خیلی از افراد یکی از سخت ترین قسمت های رژیم گرفتن ، پرهیز کردن از خوردن مواد غذایی شیرین و چرب است.در صورت مصرف مکمل های فیبر ، مصرف آن باید تدریجی و با میزان  زیاد آب باشد تا دچار یبوست نشوید .

مکمل های فیبرها با کند کردن تخلیه معده باعث کاهش اشتها و درنهایت لاغر شدن می شود.

 

مصرف مکمل ها تنها درصورتی مفید است که قصد کاهش وزن سریع دارید ، در غیر این صورت داشتن یک برنامه غذایی سالم و ورزش های منظم بهترین راهکار برای کاهش وزن است.

 

به امید فردایی روشن.

میتوانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *